• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Prywatyzacja tuż, tuż, a Uzdrowisko Rabka SA już myśli o... budowie browaru i sprzedaży uzdrowiskowego piwa

Data: 16 maja 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 2892

RABKA-ZDRÓJ. W oczekiwaniu na decyzję Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie dalszego etapu prywatyzacji, Uzdrowisko Rabka SA. poinformowało o planach rozwoju, które zakładają m.in. powstanie browaru z uzdrowiskowym piwem.

Ministerstwo Skarbu Państwa na dziś wyznaczyło termin na poinformowanie potencjalnych Inwestorów o wyniku rozpatrzenia dokumentów złożonych w odpowiedzi na opublikowane w dniu 20 lutego 2012 r. zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia 1.939.500 akcji stanowiących 91,06% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Rabka S.A.

Tymczasem rabczańska spółka - jak podkreśla prezes zarządu Uzdrowiska Rabka S.A. Andrzej Kowalczyk - jest gotowa do prywatyzacji. Czynione są kolejne inwestycje, przygotowana dokumentacja ciekawych atrakcji dla całych rodzin, jak chociażby kompleks z basenem solankowym, czy ogólnodostępny park leśny z basenem termalnym. W planie jest też uzdrowiskowy browar z unikatowym piwem.

Warto przypomnieć, że do negocjacji tym razem przystąpiły trzy podmioty i co ciekawe wszystkie związane z Rabką... Jest to Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne “LOTOS” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju, PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich w gminie Raba Wyżna oraz Jan Andrzej Wieczorkowski, spadkobierca Kadenów, przedwojennych właścicieli Rabki i Uzdrowiska.

- Trzy nasze obiekty są gotowe do inwestycji, mają dokumentację. Jest to Słoneczny Gród, Park Leśny oraz Zakład Przyrodoleczniczy, który ma gotową koncepcję przebudowy - wyjaśnia prezes Andrzej Kowalczyk. - Liczymy, że przyszły inwestor będzie miał ochotę zainwestować w rozwój naszej spółki - mówi prezes Zarządu Uzdrowiska Rabka S.A.
Słoneczny Gród ma zostać rozbudowany i zamieniony na kompleks sanatoryjno-hotelowy z trzy gwiazdowym hotelem na 120 miejsc przeznaczonym dla rodzin z dziećmi o standardzie zgodnym z wymogami ustawy o turystyce i wygodach na miarę XXI wieku. Jego główną atrakcją ma być basen solankowy. Obiekt zgodnie z planem powinien być gotowy do dwóch lat. Początkowo na funkcjonować tylko, jako sanatorium, potem także, jako hotel. W obiekcie znajdzie się 180 łóżek szpitalnych i 135 hotelowych. W pierwszym etapie, powstanie część przeznaczona dla 120 osób. Inwestycja ma kosztować 16 mln zł. Co istotne z hotelu będą mogły korzystać rodziny w ramach NFZ. - Kompleks będzie przystosowany na potrzeby przebywania w nim dziecka z opiekunem, który będzie mógł korzystać dodatkowo m. in. z odnowy biologicznej - zapewnia prezes. To tu ma też, bowiem postać nie tylko zaplecze zabiegowe, ale i SPA Welles.

Z kolei o 1 mln zł mniej, czyli 15 mln zł ma kosztować Park Leśny wraz z obszarem do inhalacji solankowej na wolnym powietrzu. To dlatego gruntowna przebudowa czeka szpital dziecięcy „Olszówka”. Zostanie on zamieniony na szpitalny kompleks lecznictwa dziecięcego z ogólnodostępnym basenem termalnym z innowacyjną metodą podawania solanki dzieciom podczas zabawy. Stosowana teraz metoda nudzi bowiem dzieci, które potrzebują podczas zabiegów więcej ruchu. W kompleksie będzie też część rekreacyjna z fitnessem, kortem tenisowym i do squosha oraz całym zespołem atrakcji wkomponowanych w leśny kompleks o powierzchni 1, 5 hektara. Ten Park zabaw edukacyjnych i rehabilitacyjnych będzie pełen urządzeń do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Sporą część parku zajmą też huśtawki, karuzela, ścieżka zdrowia do fizycznych ćwiczeń wraz z linami do zjeżdżania oraz skałkami do wspinania i terenem do nordic walking. Planowana jest też budowa parku linowego oraz części edukacyjnej z linarium, gdzie będzie można zapoznać się z siatką południków i równoleżników oplatających Ziemię. Staną tam też urządzenia łączące naukę i zabawę, a związane z zasadami fizyki, a w tym: rozchodzenia się fal, złudzenia optycznego z domkiem optycznym, labiryntem z kulą, telefonem, podestem hydraulicznym, a także ciężarem i siłą przyłożenia oraz podmuchu.

Natomiast Zakład Przyrodoleczniczy zgodnie z koncepcja zostanie zamieniony na Centrum Zdrowia i Urody z trzygwiazdkowym hotelem na 140 miejsc na piętrze i basenem relaksacyjno-solankowym oraz bardzo już teraz rozwinięta bazą zabiegową największą w jednym miejscu w Małopolsce! Tu będzie - jak zakłada plan - miejsce na relaks, leczenie i zabawę. W planie jest bowiem mały browar z wyjątkowym uzdrowiskowym piwem! - Ma być ono dostępne tylko tutaj - zapewnia dr Andrzej Walawski, dyrektor ds. lecznictwa Uzdrowiska Rabka S.A. Zadanie to ma kosztować ok. 22 mln zł. Inwestycja ma też już gotowy biznes plan.

Przypomnijmy, że rada nadzorcza już w ubr. zatwierdziła plany kierunków i rozwoju spółki na lata 2011-2015. Dokument ten był niezbędny, szczególnie w sytuacji, gdy spółka będzie prywatyzowana i potrzebuje znaleźć inwestora. Plan ten zakłada sprzedaż obiektów poniżej 100 łóżek, jako nierentownych, a rozbudowę pozostałych w obiekty powyżej 100 łóżek.

Opracował (mr) na podstawie materiałów prasowych Uzdrowiska Rabka SA

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

sandra
20.05.2012 13:54
IP: 192.162.102.224

W dyktaturze każdy boi się każdego, a jeden boi się najbardziej.