• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Instruktorzy nurkowania szkolą się... w górach (zdjęcia i film)

Data: 16 maja 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 2255

MSZANA DOLNA: W całej Polsce są cztery miejscach w których prowadzone są szkolenia instruktorów nurkowania przez największą na świecie federację nurkową PADI. Dwa znajdują się w Małopolsce, a jedno z nich w Mszanie Dolnej. Okazuje się, że wykwalifikowanym instruktorem nurkowania można zostać nawet w górach.

Szkolenia odbywają się w Folwarku Starej Winiarni nieprzypadkowo. Szef lokalu Andrzej Majchrzak jest zapalonym nurkiem i instruktorem w randze staff-instruktora. Prowadzi tu również wraz z synem Jackiem centrum sportów wodnych. PADI to największa federacja na świecie zajmująca się szkoleniem nurków. Ponad 80% z nich posiada certyfikat właśnie tej federacji. Mszana Dolna już trzeci rok z rzędu jest gospodarzem szkolenia dla instruktorów nurkowania. Szkolenie instruktorów nurkowania odbywa się pod okiem Course Directora PADI - Jacka Wendołowskiego. Uprawnienia zdobyte po tym szkoleniu to paszport na cały świat. Z naszym certyfikatem można uczyć nurkowania wszędzie - mówi Jacek Wendołowski.

Kurs instruktora trwa około dwóch tygodni i kosztuje około 10 tysięcy złotych. Gro z tych pieniędzy to wszelkiego rodzaju opłaty aplikacyjne i egzaminacyjne. Zajęcia odbywają się w systemie koszarowym. Szkolenie obejmuje wykłady, zajęcia na basenie i na otwartej wodzie. To kurs dydaktyki nauczania - uczestnicy szkolenia uczą się, jak dobrze szkolić adeptów nurkowania. Główny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo.

Nurkowanie staje się w Polsce coraz popularniejsze. Cena kursu nurkowego waha się w granicach 1,5 - 3 tysiące złotych.

r/

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Isia
04.06.2014 23:14
IP: 77.254.136.227

Też bym chciała takie mieć przygody podwodne: https://www.youtube.com/watch?v=TCCxqqXJ2Vw