• Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Wiadomości
Data: 15 maja 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 1713

Podsumowanie sezonu zimowego 2018/2019 w biegach narciarskich

Sezon 2018/2019 przyniósł klubowi „Witów ski” Mszana Górna rekord pod względem ilości zdobytych medali Mistrzostw Polski.

Nie zapominamy, że gwiazdą ostatniej zimy została Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej (klub „Markam” Wiśniowa - Osieczany). Startowała w Mistrzostwach Świata Seniorów w Seefeld i Juniorów w Lahti. Zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów oraz 2 złote medale w sztafetach.

Zawodniczki LKS „Witów ski” Mszana Górna zdobyły 2 medale Mistrzostw Polski Seniorów w sztafetach – srebrny i brązowy. Klaudia Kołodziej, startując z kontuzją, we wszystkich konkurencjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski była druga - powtarzając wynik Pauliny Maciuszek sprzed 12 lat. Ewelina Kołodziej była najlepszą juniorką młodszą podczas Zimowej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich wygrywając 2 konkurencje oraz zajmując 2 miejsca w sztafecie sprinterskiej. Wysokie miejsca na tych mistrzostwach zajmowały również Gabriela Dawiec i Magdalena Murzyn. Siostry Kołodziej reprezentowały Polskę w ważnych zawodach międzynarodowych – Klaudia na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców w Lahti (Finlandia), a Ewelina na Mistrzostwach Europy do lat 18 w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina).
Duże postępy poczynili juniorzy C – gimnazjalista Jan Kopyciński i uczennice Szkoły Podstawowej w Łętowem – Aleksandra Kołodziej, Patrycja Smoter i Marta Jania. Ola i Jan podczas zawodów Pucharu Polski zajmowali miejsca na początku drugiej dziesiątki, a Marta i Patrycja – w trzeciej dziesiątce. Sztafeta dziewcząt zajęła 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Musiały rywalizować ze starszymi od siebie i dłużej trenującymi, często uczennicami Szkół Sportowych.

Do klubu zostało przyjętych 8 nowych osób – uczniów Szkół Podstawowych w Mszanie Górnej i Łętowem – zaliczyli pierwsze starty w zawodach powiatowych.

Klub z pomocą Szkoły Podstawowej w Łętowem zorganizował zawody szkolne w Lubomierzu – podziękowania dla Pani Dyrektor.

Dziękujemy również za współpracę trenerom kadry i szkół podstawowych, za pomoc finansową – Gminie Mszana Dolna, Tatrzańskiemu Związkowi Narciarskiemu oraz właścicielom sklepu „Mrówka” w Mszanie Dolnej.