• Piątek, 19 lipca 2019
  • Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

Informacje

Pewny awans kadetów z Raby Niżnej do finałów Mistrzostw Polski w rugby

Data: 16 maja 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 1246

Kadeci z Raby Niżnej udali się do Łodzi na półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7. Zajęli w nim 3 miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego dosłownie o włos tracąc szansę na walkę o zwycięstwo. Górale w całym turnieju nie przegrali bowiem żadnego spotkania remisując tylko z Orkanem Sochaczew, który wyprzedził nas lepszym bilansem małych punktów. W meczu o 3 miejsce Gorce po bardzo emocjonującym meczu pokonali Budowlanych Lublin 7:5.

Cała drużyna zasługuje na pochwałę za dobrą grę, zaangażowanie i koncentrację do ostatniej minuty. Fakt, że nie przegraliśmy żadnego meczu dodaje optymizmu przed turniejem finałowym, który odbędzie się 9 czerwca w Lublinie. Zawodnicy i ich trener zapowiadają walkę o medal, o który jednak walczyć będzie 10 najlepszych drużyn w całej Polsce. Na wyróżnienie zasłużyli Michał Lach najskuteczniejszy w drużynie zdobywca 34 punktów i Jakub Jamróz najbardziej solidny w obronie.

Gorce wystąpiły w składzie: Michalak Jarosław, Knowa Mirosław, Lach Michał, Kuczaj Mirosław, Kowalczyk Grzegorz, Jamróz Jakub, Fornal Kazimierz, Kubisz Adam, Janik Dariusz, Wrucha Kacper, Nalepa Tomasz, Haras Bartłomiej, Kozak Bartłomiej. Trener: Kościelniak Łukasz, kierownik drużyny: Macuga Daniel.

Opr. Łukasz Kościelniak