• Czwartek, 18 lipca 2019
  • Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

Informacje

5700 złotych zebrano na I Balu Charytatywnym Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju

Data: 17 maja 2012, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1759

I Bal Charytatywny zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju. Mottem balu było hasło: “Dobroć jet bramą do szczęścia”. Patronat honorowy nad balem objął pan Marek Sowa -Marszałek Województwa Małopolskiego.

Do tego ważnego wydarzenia przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Wykonywaliśmy małe upominki z masy solnej, gromadziliśmy od twórców ludowych i ludzi dobrej woli ich prace, które przeznaczone były do licytacji na aukcji.

Nasz bal odbył się w restauracji Viktoria - była to kameralna impreza, ale bardzo udana. Przewodnicząca koła przywitała zebranych i odczytała list od Marszałka Województwa Małopolskiego pana Marka Sowy, który nie mógł być osobiście, ale życzył nam powodzenia w realizacji zaplanowanych działań, a wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom satysfakcji z udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie z koncertem wystąpił zespół Ino Ros. Dziękujemy im z serca za ten charytatywny występ i życzymy pomyślności. Z pewnością będziemy ich zawsze wspierać w realizacji każdego nowego pomysłu artystycznego. Do tańca przygrywał gościom zespół Kawałek Świata, który również grał dla nas nieodpłatnie.

Wszyscy przybyli goście bawili się świetnie i okazali się ludźmi o wielkich sercach wrażliwych na potrzeby innych, co zauważyć można było w trakcie aukcji przedmiotów, którą poprowadził znany podhalański kabareciarz Stanisław Sularz. Dziękujemy mu za to, iż w sposób zabawny i humorystyczny zachęcał nas do podbijania cen licytowanych przedmiotów. Nie może zabraknąć podziękowania dla właścicieli restauracji Viktoria, którzy gościli nas w swych progach i byli dla nas bardzo łaskawi! A jedzenie było pyszne…

I tak dzięki wielu ludziom: obecnym i nieobecnym na balu, ale o dobrych sercach konto nasze zwiększyło się o kwotę 5.700.00zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont budynku przy ul. Podhalańskiej 42b. Mamy nadzieję, że nasz Bal Charytatywny stanie się coroczną tradycją i będzie przyciągał coraz więcej osób, które połączą zabawę z chęcią pomocy osobom potrzebującym. Będziemy się starać w każdym roku zapraszać gwiazdy mniej lub bardziej znane i chętne do tak szlachetnych zajęć.

Osoby, które wspomogły naszą aukcję charytatywną przekazując na nią podarunki wśród nich swoje cenne prace:

Roman Bielski – rzeźbiarz z Nowego Sącz
Ksiądz Władysław Podhalański – malarz z Bukowiny Tatrzańskiej
Jacek Wilczek – jubiler z Bukowiny Tatrzańskiej
Jacek Klinowski- przewodniczący Komisji Kultury Rady Powiatu Nowotarskiego
Ochotnicza Straż Pożarna w Rabce-Zdroju
Wychowawcy Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju przy IGiCHP

Rabczańscy twórcy ludowi związani z „Galerią pod Lilianną”:
Ewa Maria Piechota – malarstwo na szkle
Wiktoria Handzel – malarstwo na szkle
Małgorzata Czyszczoń – bibułkarstwo i decoupage
Zygmunt Wojtowicz – rzeźbiarz
Jacek Skawiańczyk – rzeźbiarz
Maria Rapacz – haft
Ewa Kisiel – haft
Janina Gil – tkactwo
Józef Kulawiak – odlewnictwo i ludwisarstwo
Edyta Jakubiec- witraże
Mirosław Karkula – malarstwo
Kinga Kordyl – biżuteria
Waldemar Kuniczuk – metaloplastyka
Joanna Dudek – decoupage
Justyna Wieczorek – malarstwo
Ola Papierz – hafciarstwo

Zarząd koła PSOUU w Rabce-Zdroju