• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Burmistrz z gwiazdą szeryfa (zdjęcia)

Data: 19 czerwca 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 1242

Podczas uroczystości w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju wręczono odznaczenia „Szeryf Praw Dziecka” w ramach projektu UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”.

Społeczność uczniowska przez kilka tygodni zgłaszała swoje nominacje wraz z uzasadnieniem do tego honorowego odznaczenia. Po przeprowadzeniu analizy kandydatur i tajnym głosowaniu, kapituła składająca się z przedstawicieli samorządu uczniowskiego w składzie: Anna Piątkowska (LO), Karolina Wójciak (LO), Aleksander Kaciupa (SP), Marta Jeske (SP), wyłoniła laureatów. Odznaczenie „Szeryfa Praw Dziecka” przyznano:

Leszkowi Świdrowi – za zaangażowanie w rozwój Miasta Dzieci Świata, tworzenie infrastruktury przyjaznej dzieciom, starania o czyste powietrze - tak bardzo potrzebne naszemu uzdrowisku, za działania mające na celu pobudzanie aktywności obywatelskiej młodzieży oraz otwartość na pomysły dzieci i młodzieży.

Alfredzie Lipnickiej – za to, że „dogaduje się z młodzieżą bez słów”, zawsze obdarza serdecznym uśmiechem każdego pacjenta, emanuje od niej „młodość ducha”, dzięki niej pobyt w sanatorium mija nam w miłej atmosferze, jest kochaną, serdeczną i miłą pielęgniarką, która całkowicie poświęca się chorym dzieciom.

Łukaszowi Jaroszowi – wybitnemu sportowcowi za wzór do naśladowania przez młodzież, wskazywanie właściwych ścieżek życiowych, motywowanie i wspieranie do walki z wewnętrznymi słabościami, za działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży leczonej w Rabce-Zdroju.

Magdalenie Czerwińskiej-Wyraz – za wielkie zaangażowanie i wytrwałość w pomoc chorym na mukowiscydozę dzieciom, za przeprowadzanie akcji charytatywnych na ich rzecz, za walkę o każdy lepszy dzień w ich trudnej sytuacji życiowej, za serce oddane dzieciom i uśmiech wywołany na ich twarzach.

Doktorowi Andrzejowi Pogorzelskiemu – wieloletniemu Prezesowi „Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą”, który posiada nie tylko wiedzę i doświadczenie w leczeniu mukowiscydozy ale i wyjątkową empatię oraz skromność. Jest lekarzem, którego „nigdy się nie zapomina”, daje wsparcie wielu chorym dzieciom, odznacza się cierpliwością i bezinteresownością w swoich działaniach zachowując jednocześnie pogodę ducha.

Idea przyznawania odznaczeń opiera się na założeniu, iż każde dziecko ma prawo do uczestniczenia w życiu lokalnym swojej społeczności jako pełnoprawny obywatel. Oznacza to, że ma możliwość oceniania działań podejmowanych na rzecz najmłodszych oraz zgłaszania swoich pomysłów osobom odpowiedzialnym za realizację danych przedsięwzięć. Otrzymanie tego tytułu jest formą docenienia i podziękowania za szczególne zasługi ale także zobowiązaniem do dalszej pracy i podejmowania kolejnych wysiłków.

Gwiazda „Szeryfa Praw Dziecka” jest nie tylko honorowym i zobowiązującym odznaczeniem ale także narzędziem do kształtowania postaw obywatelskich i samodzielności wśród dzieci.

Źródło: materiały prasowe

Galeria zdjęć