• Niedziela, 18 kwietnia 2021
  • Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Informacje

Były poseł PO i wójt Mszany Dolnej Tadeusz Patalita znalazł pracę w Urzędzie Marszałkowskim

Piątek, 9 grudnia 2011 12:46

Patalita został zatrudniony 7 grudnia na podstawie umowy o pracę na stanowisku podinspektora ds. Programu Ochrony przed Powodzią w Dorzeczu Górnej Wisły w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. W listopadzie Tadeusz Patalita kandydował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, ale nie został wybrany do parlamentu. Po przegranej 53-letni samorządowiec i polityk został bez pracy. Znalazł ją po miesiącu.

Szansa na unijną dotację

Piątek, 9 grudnia 2011 12:17

Szukasz dodatkowych środków? Chcesz założyć firmę lub ją rozwijać? Jesteś rolnikiem i chciałbyś zająć się działalnością nierolniczą? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś tak, oraz mieszkasz w jednej z miejscowości (Raba Wyżna, Sieniawa, Rokiciny Podhalańskie, Harkabuz, Skawa, Bukowina Osiedle, Bielanka, Podsarnie, Chabówka, Ponice, Rdzawka, Rabka -Zdrój oraz Spytkowice), oznacza to, że możemy Ci pomóc.

Przedszkole z Niedźwiedzia potrzebuje naszych głosów, by wygrać konkurs AQUAFRESH!

Piątek, 9 grudnia 2011 11:52

Przedszkole w Niedźwiedziu bierze udział w konkursie plastycznym dla przedszkoli ogłoszonym przez firmę AQUAFRESH. Praca maluchów znalazła uznanie w oczach jurorów i została zakwalifikowana do drugiego etapu. Zwycięży ta praca, na którą zostanie oddane najwięcej głosów.

Za zbieranie puszek - w nagrodę do Spały

Piątek, 9 grudnia 2011 10:48

Już od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej zbierają puszki aluminiowe. W roku szkolnym 2010/11w tę akcję ekologiczną zaangażowało się aż 34 uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziny. W sumie zebrano 1691 kg puszek, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 13 kg.

VII Ogólnopolski Konkurs na List do Świętego Mikołaja rozstrzygnięty

Czwartek, 8 grudnia 2011 16:43

Rozstrzygnięcie konkursu, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Burmistrz Rabki-Zdroju, nastąpiło 6 grudnia. W tym roku na konkurs nadesłano 103, napisane w różnych formach literackich. Ich autorami były dzieci i dorośli głównie z Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości, choć były też listy z rożnych regionów Polski.

Gimnazjum nr 1 z Raby Wyżnej laureatem nagrody głównej Małopolskiego Projektu pt. Mieć wyobraźnię miłosierdzia

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:47

Grupa wolontariuszy BARKA z Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej zdobyła nagrodę główną w tegorocznej, V edycji Małopolskiego Projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Uczniowie w nagrodę, za swoją pracę, wzięli udział w trzydniowych warsztatach kulturalno-edukacyjnych zorganizowanych w Krakowie od 4-6 grudnia, które zakończyły się uroczystą galą w Filharmonii Narodowej.

Mszana Dolna: wójt ogłosił konkurs na dotacje

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:46

Wójt gminy Mszana Dolna ogłosił konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Mszana Dolna oraz sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy Mszana (dodatkowo rugby i siatkówki),na upowszechnianie sztuki i tradycji regionalnych górali zagórzańskich oraz tradycji muzycznych na terenie wszystkich miejscowości gminy, także wśród dzieci i młodzieży oraz na edukację muzyczną dzieci i młodzieży na terenie gminy Mszana Dolna.

Rabka-Zdrój: miasto przekazuje cenną nieruchomość na rzecz niepełnosprawnych

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:27

Burmistrz Ewa Przybyło podpisała akt notarialny dotyczący bezpłatnego przekazania 21-arowej działki z 3-kondygnacyjnym budynkiem przy ul. Podhalańskiej Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Rabce-Zdroju - poinformował Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

W Kasinie Wielkiej powstał nowy plac zabaw

Czwartek, 8 grudnia 2011 12:12

Zakończyła się budowa placu zabaw, który powstał przy budynku szkoły. Jego budowa była realizowana w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". W pierwszych dniach grudnia obiekt został odebrany i oddany do użytku.

2 mln złotych trafione w Lotto w Mszanie Dolnej

Środa, 7 grudnia 2011 17:05

Wtorkowe losowanie przyniosło szczęście grającemu w Mszanie Dolnej. Co ciekawe, sam wytypował następujące liczby: 13, 14, 15, 19, 36, 44. Wygrał równo 2 000 000 złotych. Gracz punktu LOTTO przy ul. Kolbego wytypował osiem zakładów na trzy losowania płacąc 72 złote - poinformował serwis Lotto.