• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Trek Enduro MTB Series w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Data: 25 czerwca 2019, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1193

W sobotę i niedzielę w Rabce-Zdroju rozegrane zostały zawody rowerowe Trek Enduro MTB Series. Były to pierwsze w Polsce dwudniowe zawody zorganizowane w ramach najpopularniejszej serii zawodów enduro w Polsce.

Gdy na trasy wyjechali starsi, swoje zawody mieli najmłodsi. W sobotę pod amfiteatrem odbył się Mini-Wyścig. Miał on formę zabawy, a nie poważnej rywalizacji, czyli liczył się udział. Potem liczył się już nie tylko udział, ale i umiejętności. Goszczący w Rabce-Zdroju endurowcy rywalizowali na ośmiu odcinkach specjalnych rozgrywanych na wyznaczonych trasach między Luboniem Wielkim, Grzebieniem i Krzywoniem oraz w centrum miasta. Przygotowaniem odcinków specjalnych zajęła się ekipa Eskimoo Racing z Rabki-Zdroju. Zawodnicy chwalili rabczańskie trasy za różnorodność, duży stopień trudności i ogólny wysoki poziom. W sobotę wieczorem, w ramach zawodów, w amfiteatrze odbyły się koncerty zespołów XYZ, No Line i Krzywa Alternatywa.

Rywalizacji przyglądał się burmistrz Leszek Świder. Burmistrz Rabki-Zdroju był obecny podczas obu dni imprezy i dekorował zwycięzców. - Bardzo dziękuję za to, że do nas przybyliście, pierwszy, ale może i nie ostatni raz. Mamy piękne tereny, piękną okolicę i chcielibyśmy, żebyście ją rozpropagowali. Chciałbym, żebyście tu odpoczęli, nabrali sił, ale też odwiedzili nasze góry i okolice. Mam nadzieję, że zabierzecie stąd dobre wspomnienia i jeszcze tu wrócicie – mówił.

Trek Enduro MTB Series były udane. „Dwudniowe zawody TREK Enduro MTB Series przeszły do historii. Było konkretne ściganie i mega atmosfera, którą Wy tworzyliście !! Dzięki dla Rabka-Zdrój Miasto Dzieci Świata za gościnność, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka za wsparcie, Eskimoo za SUPER trasy no i Pokojowy Patrol za kawał dobrej roboty” - dziękują organizatorzy.

Warto dodać, że trasy wyścigu zabezpieczali nasi ratownicy górscy GP GOPR z Rabki i strażacy z OSP Rdzawka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rdzawki przygotowały poczęstunek dla zawodników.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć