• Niedziela, 18 kwietnia 2021
  • Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Informacje

Tadeusz Filipiak: temat targowicy bydlęcej nie istnieje

Czwartek, 24 listopada 2011 19:39

W związku z bardzo zaostrzonymi przepisami dotyczącymi organizowania handlu zwierzętami hodowlanymi, temat ten nie mógł minąć Mszany Dolnej - targowica, lub jak kto woli plac targowy mają tu wielowiekową tradycję. Odkąd jednak nasz kraj jest w UE przepisy bardzo się zmieniły, niestety na niekorzyść handlujących, ale również tych, na których terenie ten handel się odbywa - pisze w liście do redakcji Gorce24.pl burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak. Prezentuje w im swoje stanowisko nt. pojawiających się pomysłów o stworzeniu w mieście profesjonalnej targowicy zwierzęcej.

Powiat szuka u ministra pieniędzy na dokumentację dla nowej siedziby teatru Rabcio

Czwartek, 24 listopada 2011 12:27

Zarząd Powiatu uchwalił przystąpienie do programu ministra kultury i dziedzictw narodowego, wnioskując o środki na przygotowanie dokumentacji dla budowy siedziby Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju - informuje dzisiejszy "Dziennik Polski".

Zawodnicy Taekwondo z Mszany Dolnej wrócili ze Słowacji z 14 medalami

Czwartek, 24 listopada 2011 09:19

11 listopada zaprezentowali się przed własną publicznością, kilka dni później pojechali na Słowację - do Koszyc, by wystartować w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim ILYO CAP 2011. Trener Zbigniew Karpierz zabrał na zawody 16 zawodników K.S. Turbacz Mszana Dolna. W międzynarodowych zawodach wystartowało aż 20 ekip klubowych z 8 europejskich krajów. Swoje umiejętności zaprezentowało łącznie 250 dziewcząt i chłopców.

Imieniny biblioteki w Kasinie Wielkiej

Czwartek, 24 listopada 2011 08:24

Imieniny biblioteki szkolnej, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w ZPO w Kasinie Wielkiej świętowano w tym roku pod hasłem "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia".

Udany start UKS Oset Łostówka w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Środa, 23 listopada 2011 12:50

W minioną niedzielę w Wiśniowej piłkarki nożne z Łostówki przystąpiły do rywalizacji w Małopolskiej Lidze Młodziczek. Pierwszy występ w tegorocznych rozgrywkach ligowych wypadł obiecująco, zawodniczki UKS Oset nie przegrały żadnego meczu.

Burmistrz Tadeusz Filipiak: jestem przeciwny targowi zwierzęcemu w Mszanie Dolnej

Środa, 23 listopada 2011 11:26

Na ostatniej sesji Rady Miasta Mszana Dolna wrócił temat stworzenia na terenie miasta targowiska zwierzęcego. Na terenie obecnego targowiska co prawda odbywa się niewielki handel zwierzętami, ale jest on nielegalny.

Mszańscy radni rozdzielili ekstra pieniądze z korkowego

Środa, 23 listopada 2011 09:18

Z ok. 290 tys. zł do 330 tys. zł wzrosły wpływy z tzw. korkowego. Dodatkowe 40 tysięcy złotych radni Rady Miasta Mszana Dolna rozdzielili, na wniosek komisji antyalkoholowej, pomiędzy mszańskie szkoły, MOK i organizacje sportowe.

Burmistrz Filipiak oburzony atakami na jego osobę po tzw. aferze z piaskowcem. Internautom grozi sądem

Wtorek, 22 listopada 2011 21:59

- Jeżeli pojawi się jeszcze jeden nieprawdziwy komentarz, który będzie mnie obrażał, to skieruję sprawę do sądu. Ja sobie na takie rzeczy nie pozwolę - powiedział na sesji Rady Miasta Mszana Dolna burmistrz Tadeusz Filipiak, oburzony komentarzami zamieszczonymi na jednym z portali internetowych, w których był atakowany za tzw. aferę kamienną. Jak twierdzi - bezpodstawnie.

Tadeusz Chudecki gościł w Rabce-Zdroju

Wtorek, 22 listopada 2011 21:43

Tadeusz Chudecki, aktor telewizyjny i teatralny, a także podróżnik i autor książek o tej tematyce, był kolejnym znanym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju.

Święto Szkoły w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Wtorek, 22 listopada 2011 18:18

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej uroczyście obchodzono Święto Szkoły. W tym roku w sposób szczególny uczczono pamięć patrona Gimnazjum - Ks. Kanonika Stanisława Urygi.