• Niedziela, 18 kwietnia 2021
  • Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Informacje

Wystartowała XII edycja Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

Wtorek, 22 listopada 2011 18:12

Na hali Gimnazjum w Skawie ruszyły rozgrywki Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. To już XII edycja. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn: Luboń, Nokaut, Dream Team, Urząd Miasta, Blachy.pl, Ellena i Oldboys Wierchy Panda. Po pierwszej kolejce prowadzą Oldboys Wierchy Panda, którzy pokonali Nokaut 7:4.

Beczkowozy znowu wożą wodę do Mszany Dolnej. Rozpoczęły się wiercenia studni głębinowych

Wtorek, 22 listopada 2011 11:05

Po tym, jak wczorajszej nocy nieznany sprawca spuścił tygodniowy zapas wody pitnej dla mieszkańców Mszany Dolnej, magazynowany w zbiornikach na Szklanówce w związku z występująca suszą, beczkowozy znowu ruszyły po wodę do gminy Niedźwiedź, która napełnią wypróżnione zbiorniki. Wczoraj również rozpoczęto prace wiertnicze studni głębinowej. Pierwszy otwór jest wiercony kilka metrów od zbiorników, na brzegu potoku Szklanówka.

Rabka-Zdrój: podpalenie w biały dzień

Wtorek, 22 listopada 2011 10:36

Wczoraj, około godziny 14, nieznany sprawca podpalił ogrodzenie i pięć drzewek ozdobnych przy jednej z posesji w Rabce-Zdroju. Motywy działania sprawcy nie są znane. Śledztwo, które ma doprowadzić do ujęcia podpalacza, prowadzi rabczańska policja. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych. Poszkodowanym jest mieszkaniec Rabki-Zdroju.

Mszańscy radni podnieśli podatki od nieruchomości i środków transportowych

Poniedziałek, 21 listopada 2011 19:06

Mimo kilku głosów sprzeciwu, większość radnych Rady Miasta Mszana Dolna zagłosowała za 5-procentową podwyżką podatków od nieruchomości i od środków transportowych. Miejskie podatki nie były zmieniane od czterech lat.

Łętowe: samochód dostawczy potrącił krowy

Poniedziałek, 21 listopada 2011 16:12

Około godziny 4 nad ranem kierowca samochodu dostawczego iveco, pokonując zakręt na drodze w miejscowości Łętowe, nagle zauważył dwie krowy stojące na jezdni. Nie zdążył wyhamować i potrącił zwierzęta. Jedna z krów została lekko rana.

W Mszanie Dolnej będzie fotoradar

Poniedziałek, 21 listopada 2011 16:02

W najbliższych dniach Urząd Miasta w Mszanie Dolnej ogłosi przetarg na zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej. - Fotoradar nie będzie maszynką do robienia pieniędzy - zapewnia burmistrz Tadeusz Filipiak. - O kontrolach będziemy informować. Chodzi o to, żeby utemperować tych, którzy korzystają z ulic, jak z torów wyścigowych - dodaje.

Mszana Dolna: nieznany sprawca spuścił w nocy tygodniowy zapas wody dla miasta

Poniedziałek, 21 listopada 2011 15:13

Dzisiejszej nocy ktoś dowcipny, ale pozbawiony wyobraźni, odsuwając metalową pokrywę studzienki w chodniku, dostał się do mechanizmu zasuwy regulującej przepływ wody pomiędzy miejskimi ujęciami z potoku Adamczykowego i potoku Szklanówka. Dysponując wiedzą i specjalnym kluczem otworzył zasuwę i nagromadzone z takim trudem 7-dniowe zapasy wody pitnej (ponad 350m3) w ciągu kilku nocnych godzin zniknęły ze zbiorników na ul. Leśnej, do których woda była dowożona i pompowana w minionych dniach - poinformował burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak.

Rabczański Kręciołek rozegrany po raz siedemnasty

Niedziela, 20 listopada 2011 18:25

RABKA-ZDRÓJ: Po raz siedemnasty został dziś rozegrany na placu targowym i parkingu w rynku Rabczański Kręciołek. Było trochę zimno, ale wynagrodziły to atrakcje przygotowane przez Andrzeja Rogowca i zespół Motosport Myślenice, który był głównym organizatorem imprezy.

Romer podpisze porozumienie z PPWSZ

Niedziela, 20 listopada 2011 15:30

W czwartek 24 listopada w Nowym Targu odbędzie się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową a a I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju.

Solary zaakceptowane

Niedziela, 20 listopada 2011 15:15

Szwajcarskie Ministerstwo Gospodarki zaakceptowało projekt "Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich". Mamy nadzieję, że ostateczna umowa dofinansowania w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy zostanie podpisana jeszcze w grudniu bieżącego roku - poinformowała Małgorzata Bierówka z biura projektu.