• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Informacje

Bracia Golec, Anna Wyszkoni oraz Anna i Cezary Żak wspierają licytacje dla Jaśka z Rabki

Data: 17 lipca 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 2233

Na Facebooku trwają licytacje dla Jaśka Moskały. 3 stycznia 20-letni student Uniwersytetu Ekonomicznego z Rabki-Zdroju miał w Krakowie wypadek. Wracając do mieszkania został potrącony przez przejeżdżający tramwaj. Rabczanian wybudził się ze śpiączki i wraca dla zdrowia. Żeby zebrać pieniądze na kosztowną rehabilitację dla niego, został uruchomione "Licytacje dla Jaśka Moskały".

Akcję poparli ostatnio członkowie Golec Orkiestry, którzy nagrali filmik i przekazali na licytację płytę z autografem.
- Zachęcamy, żeby licytować rzeczy i różne cenne przedmioty na rzecz Jasia z Rabki, który potrzebuje na rehabilitację, na leczenie. Trzymamy kciuki, żeby wyszedł z tego temu, w którym jest obecnie - mówią bracia Łukasz i Paweł Golcowie.

A Anna Wyszkoni dodaje: - Pamiętajcie, że razem możemy pomóc, razem możemy więcej. Bądźcie z nami, bądźcie z Jankiem!

Aktorzy Cezary Żak oraz Katarzyna Żak wystawili na aukcję dla Jaśka spotkanie na kawie 11 października w Nowym Sączu.

Filmik zostały udostępnione na profilu, na którym odbywa się licytacja: TUTAJ.

Z kolei Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej wystawił na licytację dla Jasia płytę zespołu Doda&Virgin wraz z autografem Dody. Osoba, która wylicytuje płytę – odbierze ją osobiście od Dody podczas Festiwalu Kreatywnego 28 lipca w Rabie Wyżnej.

- Od 19 lutego Janek dzielnie walczy o powrót do sprawności - podkreśla brat Jaśka, Mateusz Moskała. - Codziennie milimetr po milimetrze idzie na przód, robi widoczne postępy. Od opuszczenia OIOM przebywa w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, które niestety działają komercyjnie, ponieważ żaden ośrodek finansowany ze środków NFZ nie chce zajmować się osobą w takim stanie. Niestety pobyt w takim ośrodku jest bardzo kosztowny, a tak naprawdę Jasi jest dopiero na początku drogi. Dzięki wspaniałomyślności darczyńców, jesteśmy w posiadaniu licznych fantów (przedmiotów, bonów, voucherów), które zostaną wystawione na tej grupie. W związku z tym zachęcamy do licytowania, a także do przeznaczenia czegoś od siebie na aukcje oraz do udostępniania i zapraszania swoich znajomych.

Oprac. (mr)