• Piątek, 5 marca 2021
  • Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

Informacje

Grupa InoRos w nowotarsko-rabczańskim składzie wystąpi w muzycznym szoł Must Be The Music w TV Polsat

Czwartek, 1 września 2011 17:11

InoRos! to piątka tryskających energią chłopaków. Cześć z nich na co dzień gra tradycyjną muzykę Podhala, natomiast druga część to "starzy rockowi wyjadacze" z bogatym rockandrollowym stażem. Takie połączenie dało barwną i niepowtarzalną mieszankę, która muzyką folkowo&rockową będzie w programie Must Be The Music reprezentować Podhale, Rabkę-Zdrój i nie tylko.

Gorczańscy kandydaci do Sejmu

Czwartek, 1 września 2011 16:56

Poszukaliśmy na listach wyborczych do Sejmu kandydatów z naszego regionu. Okazuje się, że region Rabki i Mszany Dolnej ma sporą reprezentację, która ubiega się mandaty poselskie.

Nowa nawierzchnia i chodnik na ul. Kościuszki w uzdrowisku

Czwartek, 1 września 2011 10:42

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na wykonanie nowej nawierzchni na ulicy Kościuszki na odcinku 535 metrów (od górnego liceum w dół) i budowę chodnika przy ulicy. Inwestycja będzie kosztowała prawie 400 tys. zł i w większości (300 tys. zł) jest finansowana z dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi.

Otwarto most na Kasprowicza

Czwartek, 1 września 2011 09:49

Rabka-Zdrój: Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, dziś rano otwarto dla samochodów przejazd remontowany most na ulicy Kasprowicza (koło Tech-Budu) na potoku Słonka.

Dobrze utkany dzień...

Środa, 31 sierpnia 2011 16:06

W ostatni poniedziałek wakacji, 29 sierpnia, bladym świtem udaliśmy się do malowniczej Sieniawy. Celem naszej podróży były warsztaty tkactwa u Państwa Teresy i Jana Rusnaków. Już w samym progu Pani Teresa powitała nas promiennym uśmiechem, zapraszając na drugie śniadanie, które miało dodać nam sił do wytężonej pracy przy krośnie. Po późniejszym przygotowaniu stanowisk tkackich pojawili się pierwsi goście.

Otwarcie przejazdu przez most na ul. Kasprowicza w Rabce-Zdroju

Środa, 31 sierpnia 2011 14:52

Jutro, czyli 1 września, ma zostać udostępniony samochodom przejazd przez wciąż remontowany most na ul. Kasprowicza nad potokiem Słonka. Dzisiaj na przejeździe przez most położono nowy dywanik asfaltowy. Inwestycja powoli dobiega już końca. Mimo otwarcia przejazdu, roboty na moście będą trwały nadal. Firma Kośmider, która jest wykonawcą inwestycji, musi jeszcze dokończyć budowę chodników i zamontować barieroporęcze.

Mszana Dolna: miasto sprzedaje atrakcyjne działki budowlane

Wtorek, 30 sierpnia 2011 20:02

Urząd Miasta Mszany Dolnej ogłosił sprzedaż działek budowlanych na osiedlu Pańskim i przy ulicy Leśnej.

Kolejna udana akcja krwiodawstwa w Rabce-Zdroju

Wtorek, 30 sierpnia 2011 10:32

Podczas niedzielnej akcji krwiodawstwa, przeprowadzonej w salkach przy plebani parafii p.w. Marii Magdaleny, zarejestrowano 43 dawców . Zakwalifikowano do oddania 38 osób. Po raz pierwszy podzieliło się bezcennym darem krwi 9 nowych osób. W sumie zebrano ponad 16 litrów krwi.

Konkurs na niepowtarzalną pamiątkę z regionu Mszany Dolnej - nierozstrzygnięty

Sobota, 27 sierpnia 2011 22:27

Konkurs na pamiątkę kojarzącą się z regionem, z terenu Lokalnej Grupy Działania stowarzyszenie "Piękna Ziemia Gorczańska", obejmującego swym działaniem gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź, nie został rozstrzygnięty - poinformowali organizatorzy konkursu, dodając jednocześnie, że w związku z tym konkurs został przedłużony i kolejne prace można przysyłać w terminie do 30 września.

Powstał nowy szlak turystyczny z Rabki-Zdroju do Mszany Dolnej

Sobota, 27 sierpnia 2011 21:22

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Rabce-Zdroju zaprasza do wzięcia udziału w otwarciu i do przejścia nowym szlakiem turystycznym im. Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego Rabka-Zdrój - Mszana Dolna.