• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

Informacje

Rabka z przewodnikiem (zdjęcia)

Data: 12 sierpnia 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 873

Trwa akcja "Rabka z przewodnikiem. W minioną niedzielę odbyła się kolejna wycieczka, tym razem na Maciejową, na którą czerwonym szlakiem grupę 25 chętnych poprowadziła przewodniczka Joanna Dragon.

Organizatorzy zachęcają do udziału w kolejnych wycieczkach.

Program:

18.08.2019r. - Szlakiem zabytków Rabki
Prowadzący: Emilia Rogowiec
Miejsce zbiórki: fontanna ze słoniami obok Kawiarni Zdrojowej godz. 9.30
Trasa: Aleją parkową – ul. Władysława Orkana – Muzeum Orkana – Dworzec PKP – Tężnia – Park. Czas przejścia ok. 4h.

- 25.08.2019r. Wycieczka do wieży widokowej na „Polczakówce”
Prowadzący: Karolina Janiszewska
Miejsce i czas zbiórki: Fontanna „Przy Słoniach” obok Kawiarni Zdrojowej, godz. 9.30
Trasa: Wyjście ul. Słoneczną, z przystankiem historycznym przy dawnej siedzibie hitlerowskiej Szkoły Dowódców Policji Bezpieczeństwa oraz cmentarzu żydowskim. Dalej przez przełęcz pod Grzebieniem do 25-metrowej wieży widokowej, usytuowanej obok górnej stacji wyciągu narciarskiego „Polczakówka”. Powrót za znakami niebieskimi ul. Kościuszki. Długość trasy: ok. 7 km; czas przejścia ok. 3 h.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Rabka-Zdrój wspólnie z Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju i Fundacją Rozwoju Regionu Rabka zapraszają do zwiedzania Rabki i okolic z przewodnikiem. Celem akcji „Rabka z przewodnikiem” jest: przybliżenie odwiedzającym i wczasowiczom walorów krajobrazowych, historycznych, kulturowych, uzdrowiskowych Rabki i jej okolic, popularyzacja turystyki pieszej, integracja osób z różnych środowisk wokół turystyki, pobudzanie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Źródło: organizatorzy, (mr)

Galeria zdjęć