• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

Informacje

Koncert dla PSONI. Zbierali na windę (zdjęcia)

Data: 12 sierpnia 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1124

W amfiteatrze „Pod Muszlą” w Rabce-Zdroju odbył się pierwszy koncert charytatywny zorganizowany dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rabce-Zdroju. Gwiazdą imprezy był Antoni Krupa - muzyk, kompozytor, autor tekstów i dziennikarz Radia Kraków, który wykonał legendarne utwory rockowe i bluesowe.

Celem tego wydarzenia było zebranie funduszy na adaptację, remont i przystosowanie budynku przy ul. Podhalańskiej 42b dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Pomysł był inicjatywą Stanisława Jareckiego - rabczanina, mieszkającego w Krakowie i Ewy Abramczyk, która jest administratorem strony na Facebooku Rabka Moje Miasto, i zrodził się z chęci pomagania potrzebującym.

Organizatorom miło poinformować, że podczas koncertu zebrano kwotę w wysokości 3345,70 zł, 1 € ,1 rubel i 1 cent.

Oprócz Antoniego Krupy, na scenie zaprezentowało się również Studio Tańca So Beat Anety Tucznio-Worwy, oraz grupa, która uczęszczała na zajęcia taneczne. Na scenie zaprezentowały się Mażoretki z Naprawy i Raby Wyżnej prowadzone przez Annę Zborek oraz Orkiestra Dęta z Tenczyna pod batutą Andrzeja Stojewskiego.

W programie znalazł się pokaz zabaw rehabilitacyjnych prowadzony przez Sabinę Stolarczyk, zabawy edukacyjne prowadzone przez Monikę Gacek i Magdalenę Siedlecką, pokaz pielęgnacji cery prowadzony przez Biuro Regionalne Oriflame oraz prezentacja akcesoriów tekstylnych dla dzieci Anny Jurzec. Można było skosztować waty cukrowej i zrobić sobie zdjęcie z maskotkami Myszką Miki i Mini. Wszyscy byli częstowani ciasteczkami z firmy Lajkonik i Skawa oraz lodami firmy Koral.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy byli z nami i okazali tak wielką hojność oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób okazali pomoc przy przygotowaniu koncertu.

Oprac. (mr)

Galeria zdjęć