• Niedziela, 16 lutego 2020
  • Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

Informacje

Potaczkowa zdobyta

Data: 16 sierpnia 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 892

W ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy, odbyła się wycieczka na Potaczkową (746 m. n. p. m.), która swój początek miała w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Gospodarzem spotkania na szczycie była gmina Niedźwiedź.

Z Rabki-Zdroju wszyscy ruszyli czarnym szlakiem na Potaczkową pod opieką przewodnika Mateusza Murzyna. Na miejscu w imieniu gospodarzy powitała gości Jadwiga Zapała z Gminnego Centrum Kultury w Niedźwiedziu. Po powitaniu odprawiona została msza św., której przewodniczył ks. Jan Krzyściak, misjonarz z Zakonu Sercanów, z parafii Dansolihon na wyspie Mindanao na Filipinach. Z racji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Matki Boskiej Zielnej poświęcił on bukiety z ziół, kwiatów i owoców przygotowane przez uczestników spotkania. Oprawę wokalno- muzyczną stworzyła kapela i zespół folklorystyczny „Porębiański Ród”.

Potem odbyły się tradycyjne konkursy:

najmilsza: Maria Przybylska z Tymbarku,
najmilszy: Stanisław Cygal z Przenoszy,
najmłodszy: Franciszek Liberda /7 miesięcy/ z Kasinki Małej,
najstarszy: Zofia Liberda /74 lata/ z Podobina,
najdalszy zakątek Polski: Renata i Krzysztof Jankowscy z Gdyni,
najdalszy zakątek świata: Maria i Andrzej Szczepańscy z Chicago, USA. W spotkaniu uczestniczyli także turyści z Detroit i Nowego Jorku.
konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Niedźwiedź:
I m. Anna Stępień, Kraków II m. Daniela Ryś, Dobra,
III m. Zygmunt Majda, Jordanów.
najmilsza: Maria Przybylska z Tymbarku,
najmilszy: Stanisław Cygal z Przenoszy.

W konkursie na najpiękniejszy bukiet z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej nagrody otrzymali: Maria Kawula z Tymbarku, Małgorzata Stanula z Lubnia, Kinga Palacz z Lipowego, Anna Barzyk z Poręby Wielkiej, Agata Jakubiak z Kasinki Małej i Stanisław Stalmach z Lipnika. W jury konkursu byli: Jadwiga Zapała, Barbara Dziwisz, Monika Okońska i Stanisław Cygal.

Materiały prasowe, oprac. (mr)