• Sobota, 29 lutego 2020
  • Imieniny:

Informacje

Strażacy cieszą się z nowej szatni. Teraz czas na nowe ubrania bojowe

Data: 16 sierpnia 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 707

Przez ostatnie dwa miesiące, nakładem sił własnych i kolegów z Państwowej Straży Pożarnej, przy profesjonalnym, bezpłatnym, wsparciu firmy Wiech-Mar producent mebli na wymiar - Marcin Łabuz i Zakładowi Elektroinstalacyjnemu - Łukasz Łabuz, powstawała w miejscu starego nieużywanego warsztatu w remizie OSP w Mszanie Dolnej, nowa funkcjonalna szatnia dla naszych strażaków.

- Jak widać na zdjęciach szatnia robi wrażenie i pokazuje siłę bojową naszej jednostki, jednakże obnaża też troszkę braki - mówią strażacy z OSP Mszana Dolna. - Gdy się dobrze przyjrzymy to nie wszystkie hełmy bojowe i ubrania specjalne odzwierciedlają dzisiejszy stan szatni... ale o ile remonty możemy dokonywać we własnym zakresie, nakładem pracy członków naszego stowarzyszenia, tak niestety z zakupami bez zewnętrznego wsparcia finansowego jest ciężko. Staramy się powoli modernizować ubiór naszych strażaków jednakże, nie da się tego zrobić od razu, trzeba do tego wsparcia wszystkich tych, którzy cenią zarówno swoje bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo tych, którzy udzielają bądź mogą udzielać im pomocy.

- Szatnia jest przygotowana na XXI wiek:) ale czy uda się jeszcze, dzięki Państwa wsparciu zmodernizować i zadbać o strażaków?? Specjalne podziękowania dla wszystkich strażaków, którzy poświęcili swój cenny czas i niejednokrotnie swoje pieniądze by dziś to miejsce wyglądało właśnie tak jak na poniższych zdjęciach - napisali mszańscy druhowie na Facebooku.

Z OSP Mszana Dolna przy remoncie pracowali:
- Adamczyk Patryk
- Antosz Dawid
- Antosz Paweł
- Antosz Kamil
- Antosz Kacper
- Antosz Kazimierz
- Klimek Dawid
- Popiołek Wiesław
- Rusnarczyk Radek
- Wacławik Mariusz
- Wojciaczyk Igor

z PSP Limanowa działali:
- Adam Matras
- Mateusz Chlipała
- Rafał Borucki,
- Czesław Kulig
- Damian Siatka
- Daniel Curzydło
- Wojciech Górka

Źródło: OSP Mszana Dolna, (mr)