• Piątek, 24 stycznia 2020
  • Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Informacje

Nowe parkomaty na ulicach Rabki-Zdroju. Ulica Parkowa i parking koło cmentarza już płatne (zdjęcia)

Data: 6 września 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 2781

Na terenie Rabki-Zdroju pojawiły się trzy nowe parkometry. Pierwszy stanął przy ulicy Parkowej i pobiera opłaty od kierowców parkujących na miejscach postojowych wzdłuż tej ulicy i na parkingu naprzeciwko dawnej restauracji Gwiazda. Drugie urządzenie stanęło przy parkingu koło cmentarza parafialnego przy ul. Orkana. Trzeci parkomat zastąpił stary na parkingu koło restauracji Zdrojowa.

Uchwałę ws. rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na terenie miasta podjęła w czerwcu Rada Miejska w Rabce-Zdroju. Radni zdecydowali, że strefa zostanie rozszerzona o parking pod cmentarzem parafialnym przy ul. Orkana, zatoki przy ulicy Piłsudskiego oraz na miejsca postojowe całej długości ulicy Parkowej. Nowe parkometry, które w ostatnich dniach powiły się na terenie miasta, to efekt tejże uchwały.

Przy ulicy Parkowej opłaty będą pobierane od czerwca do września w godz. od 7 do 22, a od października do maja w godz. pod 7 do 18. Soboty, niedziele i święta są bezpłatne. Parkingu koło cmentarza jest natomiast płatny siedem dni w tygodniu przez cały rok 24 godziny na dobę.

Opłaty wynoszą: 2 zł za pierwszą godzinę parkowania, 2,40 zł za drugą, 2,80 zł za trzecią i 2 zł za czwartą i każdą kolejną.

(mr)

Galeria zdjęć