• Piątek, 24 stycznia 2020
  • Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Informacje

Miasto wyda miliony na przebudowę stadionu. Skok cywilizacyjny i sztuczna nawierzchnia na Wierchach

Data: 9 września 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2141

RABKA-ZDRÓJ: Stadion miejski przy ulicy Jana Pawła II w końcu doczeka się wielkiej modernizacji. Miasto wyda prawie 5 milionów złotych na jego przebudowę. Przygotowania do modernizacji już się rozpoczęły, ale pojawiły się już pierwsze przeszkody.

Dziś rabczański magistrat przekazał świetną informację. Gmina Rabka-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych na remont boiska do piłki nożnej, na którym pojawi się sztuczna nawierzchnia. Pieniądze zostały przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska. Zadanie ma zostać wykonane do końca 2020 r. Całkowitą wartość szacuje się na ok 2,7 mln. zł. W ramach prac zostanie wykonany drenaż, podbudowa oraz syntetyczna nawierzchnia boiska, zostaną zakupione bramki oraz kabiny dla zawodników.

Kolejne 200 tysięcy złotych Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przeznaczył na remont budynku służącego sportowcom przy stadionie Wierchów. Miasto zaplanowało m.in. wymianę dachu, ocieplenie, remont elewacji i wymianę drzwi i okien. Na przetarg ogłoszony przez magistrat wpłynęły dwie oferty. Firma z Rabki-Zdroju wyceniła koszt prac na 219 tys. zł, druga, z Zakopanego, na 255 tys. zł. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ma teraz podjąć decyzję, czy powtarza przetarg czy też znajdzie dodatkowe pieniądze i wybierze do przeprowadzenia prac jedną z tych dwóch firm.

Na razie kuleje sprawa przebudowy obiektów lekkoatletycznych wokół stadionu. Już od roku miasto nie może wybrać firmy, która się tym zajmie. Problemem są oferty od firm zainteresowanych zlecenie, które wciąż żądają za dużo. Podczas gdy miasto planuje wydać na ten cel w sumie 1,6 mln zł, najtańsze oferty nie spadają poniżej 2,1 mln zł.

(mr)