• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Informacje

Kanalizacja w Rabie Niżnej coraz bliżej finału

Data: 9 września 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 502

Dobiega końca budowa pierwszego etapu kanalizacji w Rabie Niżnej. Kanały sanitarne zostały podłączone do oczyszczalni ścieków w Mszanie Dolnej poprzez łącznik biegnący przez teren miasta Mszana Dolna. Obecnie trwa podłączanie gospodarstw domowych do sieci kanalizacyjnej. Niektóre domy w Rabie Niżnej już cieszą się ekologicznym i wygodnym rozwiązaniem sprawy nieczystości płynnych.

- Wykonawca kanalizacji na bieżąco podejmuje starania, żeby przywrócić miejsca gdzie prowadzono wykopy do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Całe zadanie inwestycyjne obejmuje wybudowanie 17 km kanałów głównych oraz 3 km przyłączy kanalizacyjnych. Do kanalizacji zostanie podłączonych ok. 150 budynków w Rabie Niżnej - informuje Edyta Tromiczak-Krzanik z Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej.

Inwestycja wspólfinansowana ze środków UE pozyskanych w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020 oraz preferencyjnej pożyczki z WFOŚIGW w Krakowie.

Oprac. (mr)