• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Festiwal Nauki w Rabie Wyżnej

Data: 28 maja 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1949

Już po raz czwarty w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II Raba Wyżna odbył się Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego.

Uczniowie przedstawili efekty realizacji trzyletniego projektu, którego tematem było "Jak zbudować ekologiczne miasto", w formie prezentacji multimedialnej, broszur, zdjęć, ciekawych doświadczeń fizycznych i scenek proekologicznych.

Projekt ten realizowany był pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu "Aktywny w szkole- Aktywny w życiu". Festiwal został połączony z finalizacją powiatowego VIII Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego. Tematem przewodnim konkursu była "Fascynująca energia" , a honorowy patronat nad nim objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 70 uczniów z 13 szkół znajdujących się na terenie powiatu nowotarskiego. W festiwalu wzięli udział zaproszeni goście z przedstawicielami władz lokalnych, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół powiatu nowotarskiego, społeczność lokalna i uczniowie gimnazjum.

Opracował (mr) na podstawie materiałów organizatorów