• Sobota, 29 lutego 2020
  • Imieniny:

Informacje

Darmowe konsultacje dietetyczne w Rabce-Zdroju w ramach akcji "Pomagamy, nie oceniamy"

Data: 6 października 2019, Niedziela / Ilość wyświetleń: 885

Darmowe konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, spotkania i transmisje live ze specjalistami oraz bezpłatne materiały dla Pacjentów to tylko niektóre elementy kampanii społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy”. Kampania organizowania przez Polskie Centra Dietetyczne potrwa do końca listopada.

Liczba osób z nadwagą stale rośnie

Od kilku lat coraz częściej specjaliści biją na alarm i dobitnie stwierdzają, że stale rosnąca liczba osób z nadwagą i otyłością to problem, z którym w Polsce sobie nie radzimy zbyt dobrze. - Liczba osób chorych na otyłość rośnie drastycznie z roku na rok i wydaje się, że społecznie nie jesteśmy na to przygotowani. Osoby otyłe rzadziej niż np. osoby z nadwagą korzystają z pomocy specjalistów, ponieważ nie wierzą w powodzenie terapii. Ponadto paradoksalnie w placówkach opieki zdrowotnej spotykają się z negatywną oceną, nieprzychylnymi komentarzami, a nawet odmową pomocy ze względu na nadmiar kilogramów lub brak odpowiedniego sprzętu. Zaprzestają więc poszukiwania pomocy i problem się pogłębia. Pomoc dietetyka jest kluczowa w leczeniu otyłości, ale często potrzebna jest także pomoc psychologa, aby terapia była skuteczna. Jedno jest pewne, osoby z otyłością potrzebują zrozumienia i pomocy, a na dzień dzisiejszy spotykają się częściej z odrzuceniem i krzywdzącą oceną. To właśnie chcemy zmienić. – tłumaczy Joanna Sobczak, koordynator akcji.

Błędne rozumienie problemu otyłości

Otyłość często wciąż postrzegana jest jako zaniedbanie i utożsamiana ze spożywaniem zbyt dużej ilości jedzenia i folgowania sobie w tym zakresie, tymczasem jest to skomplikowane schorzenie metaboliczne. Celem akcji „Pomagamy, nie oceniamy” jest edukowanie w zakresie prawdziwych przyczyn otyłości, zwiększanie świadomości na temat bezpiecznych metod jej leczenia oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania osób otyłych w Polsce. Błędne rozumienie otyłości jako efektu zaniedbania żywieniowego czy lenistwa, naraża bowiem osoby chore na otyłość na dyskryminację w szkole, w miejscu pracy czy przestrzeni publicznej.

Umów się na darmową konsultację z dietetykiem

W ramach akcji oferujemy możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. W trakcie spotkania dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, wykona badanie poziomu tkanki tłuszczowej, poda wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowie, jak zmienić nawyki żywieniowe. - Rola dietetyka w procesie leczenia otyłości to oprócz pracy w zakresie ustalania planów żywieniowych i spraw merytorycznych, także ważna praca w zakresie psychodietetycznym, czyli wspieranie, motywowanie oraz opieka. I taką opiekę zapewniamy naszym Pacjentom- tłumaczy Aleksandra Hołysz, dietetyk w gabinecie Projekt Zdrowie w Rabce- Zdroju.


Więcej informacji na temat akcji oraz raport związany z problemem otyłości w Polsce można znaleźć na stronie www.pomagamy-nieoceniamy

Już dziś możesz także zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 519 464 209 lub za pomocą formularza kontaktowego rabkazdroj.projektzdrowie.info.


Znajdziecie nas także na facebook’u, pod hasłem „Projekt Zdrowie Rabka Zdrój”, gdzie warto śledzić aktualności i promocje Naszego centrum, łatwe i smaczne przepisy, a także ciekawostki z działu dietetyki i nie tylko…. Zapraszamy!


Adres:
Rabka- Zdrój
ul. Rynek 8b (przy Placu Targowym)


Materiał promocyjny.

Galeria zdjęć