• Niedziela, 16 lutego 2020
  • Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

Informacje

Seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki (zdjęcia)

Data: 8 października 2019, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1108

Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz 14. zainaugurował swoją działalność. Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2019/2020 odbyła się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju.

Rok akademicki oficjalnie otworzyła prezes Lidia Gilewicz, która powitała na uroczystości wszystkich słuchaczy i zaproszonych gości, w tym burmistrza Leszka Świdra, przewodniczącego Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Józefa Skowrona, wicestarostę nowotarskiego Bogusława Waksmundzkiego, radnego powiatowego Marka Szarawarskiego i księdza Józefa Kapcię. Miniony rok akademicki był dla rabczańskiego uniwersytetu szczególnie trudny, bowiem stowarzyszenie straciło swoją siedzibę w pożarze willi „Pod Aniołem”. Tylko dzięki dużej determinacji stowarzyszenie kontynuowało swoją działalność dla dobra członków. Istotna i znacząca była w tym pomoc samorządu miejskiego, który wspomagał uniwersytet. W tym miejscu prezes Gilewicz podziękowała za to w m.in. burmistrzowi Leszkowi Świdrowi i wiceburmistrz Małgorzacie Gromali za osobiste zaangażowanie za sprawy RUTW oraz zorganizowanie siedziby w willi „Warszawa”. Podziękowania skierowano również pod adresem Beaty Stolarczyk i przewodniczącego Józefa Skowrona.

Na inaugurację seniorzy odśpiewali hymn akademicki Gaudeamus Igitur. Wykład inauguracyjny pt. „Historia kościoła św. Krzyża na Piątkowej Górze” wygłosił Leszek Świder. Gratulacje z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego i życzenia złożyli seniorom wicestarosta Bogusław Waksmundzki i burmistrz Leszek Świder. - Przez wiele lat uważano, że senior to jest ktoś, kto przeszedł na emeryturę, a wy zmieniliście postrzeganie tego, bo wy spędzacie czas na emeryturze aktywnie i zdobywając wiedzę – mówił włodarz Rabki-Zdroju, przypominając, że miasto chce odbudować budynek willi „Pod Aniołem”, w którym swoją siedzibę z powrotem znajdzie rabczański uniwersytet.

Spotkanie zakończyło się omówieniem programu zajęć i najważniejszych wydarzeń i imprez, który przedstawiła Elżbieta Szarawara.

Przypomnijmy, iż w ofercie programowej uniwersytet ma m.in. wykłady o różnorodnej tematyce, lektorat języka angielskiego, warsztaty muzyczne /chór/ i plastyczne, zajęcia sportowe: gimnastyka z elementami jogi, gimnastyka z elementami tańca, aerobik w wodzie, nordic walking, brydż, wycieczki krajoznawcze i kulturoznawcze, wyjazdy rekreacyjne, spotkania integracyjne. Wiele z tych wydarzeń jest otwartych dla wszystkich i cieszy się dużą popularnością. Flagową imprezą stowarzyszenia jest coroczna zimowa Senioriada, która przyciąga do Rabki-Zdroju reprezentantów UTW z całego kraju.

Do stowarzyszenia może należeć każdy, kto ukończył 50. rok życia, akceptuje cele statutowe i opłaci składkę w wysokości 81 zł.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć