• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Co z hydrantami przy ulicy Bystrej?

Data: 6 listopada 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 765

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkańcy tej ulicy podpisali się pod pismem przekazanym do urzędu miasta, w którym proszą, by przy okazji projektowania sieci wodociągowej w tej części miasta, pomyśleć o hydrantach przeciwpożarowych.

- Ulica Bystra posiada gęsta zabudowę i jej położenie, szczególnie w okresie zimowym, może spowodować, że w razie pożaru dojazd do budynków samochodów pożarniczych może być utrudniony lub niemożliwy - argumentują mieszkańcy w swoim piśmie. Przy ulicy, jak podkreślają, znajduje się kilka pensjonatów, w których przebywają turyści, w tym dzieci i młodzież. - Nie wyobrażamy sobie, aby nie było na niej hydrantów przeciwpożarowych.

W odpowiedzi na wniosek mieszkańców burmistrz Leszek Świder powiedział, że będzie realizowana budowa wodociągu od ul. Kilińskiego w dół, wzdłuż zakopianki i myślę, że stąd należałoby podejść, bo tam jest kwestia średnicy - tłumaczył. I przy okazji tej inwestycji, zostałaby zaprojektowana i wybudowana dodatkowa sieć, która będzie obsługiwać hydranty dla ulicy Bystrej.

(mr)