• Niedziela, 16 lutego 2020
  • Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

Informacje

Piłeś? Nie dostaniesz posiłku dla ubogich

Data: 6 listopada 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 1350

Na zachowanie rabczańskich strażników miejskich poskarżył się niedawno jeden z korzystających z kuchni dla ubogich, prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia w Rabce-Zdroju. Rabczanin był zbulwersowany tym, że funkcjonariusze kazali mu dmuchnąć w alkomat, zanim otrzymał posiłek. Tymczasem siostry dziękują strażnikom, bo dzięki nim czują się bezpieczne.

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia oficjalnie podziękowało burmistrzowi Leszkowi Świdrowi i komendantowi Straży Miejskiej za kontrole trzeźwości osób korzystających z jadłodajni. List od zakonnic odczytano na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Wyrażają w nim wdzięczność strażnikom za codzienne dyżury w jadłodajni. Strażnicy, na prośbę sióstr, nie wpuszczają do środka osób nietrzeźwych. - Dzięki ich sumiennej pracy i kulturalnemu podejściu do osób uzależnionych, niektórzy z nich poczuli się umotywowani i starają się o trzeźwość - przekonują przedstawicielki zgromadzenia. - Dzięki pomocy funkcjonariuszy straży miejskiej panie pracujące w kuchni, a także starsze osoby korzystające z posiłków, czują się bezpieczne.

Zgromadzenie zwróciło się do burmistrza z prośbą o kontynuację tej współpracy, która przyczynia się do utrzymania ładu i porządku w jadłodajni, a burmistrz Leszek Świder wyraził na nią zgodę.

Kuchnia dla ubogich przy ulicy Sądeckiej wydaje codziennie ok. 50 posiłków. W jej prowadzeniu siostry Szarytki współpracują ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo.

Źródło: Podhale24.pl