• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Spór burmistrza z radnymi

Data: 25 listopada 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1976

MSZANA DOLNA: Aż 13 spośród 15 radnych Rady Miasta Mszana Dolna podpisało się pod wnioskiem do burmistrz Anny Pękały, żeby wyznaczyła w magistracie urzędnika, który będzie pisał wnioski i pozyskiwał pieniądze na inwestycje np. z Unii Europejskiej. Ale burmistrz uważa, że wniosek radnych jest nierealistyczny i nie zamierza go realizować.

Stosunki burmistrz Anny Pękały z radnymi nie są wzorowe. Radni pismami, które do niej kierują, próbują ją przekonać do niektórych swoich pomysłów, albo zwrócić uwagę na ważne problemy, ale bezskutecznie. Ostatnio skarżyli się na opóźnienia lub zupełny brak informacji o ważnych wydarzeniach na stronie internetowej Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej. Teraz apelują o wyznaczenie urzędnika do pozyskiwania funduszy zewnętrznych dla miasta.

Ale burmistrz nie przejmuje się zbytnio wnioskami radnych. Anna Pękała uważa, że organizacja pracy urzędu miasta należy do jej kompetencji, a nie radnych. Jak wyjaśnia, jej pracownicy zajmują się pisaniem takich wniosków, pozyskują dotacje z wielu możliwych źródeł, dlatego pomysł radnych, żeby kogoś do tego wyznaczyć jest "nieefektywny". - Jest mitem i życzeniowym oczekiwaniem, że jeśli posadzimy przed komputerem jedną osobę, to spłynie na nas "deszcz" środków zewnętrznych - napisała w odpowiedzi przekazanej 13 radnym, dodając, że nie widzi podstaw do spełnienia ich wniosku.

Radni odbijają piłeczkę i - skoro jest tak dobrze jak mówi burmistrz - pytają Annę Pękałę o konkrety: ile pieniędzy i z jakich źródeł udało jej się skutecznie pozyskać w 2019 roku.

(mr)