• Piątek, 14 sierpnia 2020
  • Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Informacje

Powiat i miasto chcą powrotu przystanku w Chabówce

Data: 2 grudnia 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1863

Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła rezolucję w sprawie przywrócenia przystanku autobusowego Chabówce. Zabiegał o to radny powiatowy Marek Szarawarski.

Oddanie do użytku nowego odcinka drogi ekspresowej S7 tzw. „zakopianki” spowodowało, iż w Chabówce przestały zatrzymywać się autobusy jadące w kierunku Krakowa i Zakopanego. Przewoźnicy obsługujący linię autobusową Kraków - Zakopane zaczęli usuwać z rozkładów jazdy przystanek w tej miejscowości.

„Opisana powyżej sytuacja stanowi ogromne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców, którzy poczuli się wykluczeni komunikacyjnie gdyż zostali pozbawieni możliwości dojazdu do pracy, na studia i do szkół zarówno w kierunku Krakowa jak też Zakopanego. To również znaczące utrudnienie dla turystów licznie przybywających do Rabki – Zdroju i okolicznych miejscowości” - napisali w podjętej rezolucji radni powiatowi.

Rada Powiatu Nowotarskiego zaapelowała w niej o podjęcie działań zmierzających do ustalenia nowej dogodnej dla nich lokalizacji przystanku w Chabówce, jednocześnie udzieliła poparcia burmistrzowi Rabki - Zdroju w staraniach podejmowanych w tym celu.

Rezolucja została skierowana do: Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, parlamentarzystów z terenu Podhala, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie i radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego z terenu Podhala.

(mr)