• Wtorek, 4 sierpnia 2020
  • Imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Informacje

List do burmistrza ws. przystanków autobusowych przy zakopiance w Chabówce. Czy ich lokalizacja jest trafna?

Data: 5 grudnia 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2126

"Dzień dobry Panie Burmistrzu, bardzo proszę o ponowne rozpatrzenie lokalizacji przystanków autobusowych przy zakopiance na wysokości Możdżeniówki w Chabówce. Nie będzie to wygodna lokalizacja dla podróżnych, zwłaszcza z Rabki-Zdroju, ani dla turystów" - napisał w liście otwartym do burmistrza Leszka Świdra nasz czytelnik.

Przypomnijmy, iż wczoraj burmistrz Rabki-Zdroju ogłosił, że udało się dojść do porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie w sprawie przywrócenia przystanków na zakopiance w Chabówce. Dotychczasowe przystanki, które znajdowały się na wiadukcie, zostaną przeniesione w rejon osiedla Możdżeniówka (pod Patelniami). Ale zdaniem naszego czytelnika, to nie do końca trafiona lokalizacja.

"Co może zrobić turysta z bagażem wysiadający po nocnym kursie około przed szóstą rano na przystanku w szczerym polu. Już poprzednia lokalizacja Chabówka - wiadukt nie była dostosowana do komunikacji dalekobieżnej - przewoźnicy mieli problem z wydawaniem bagaży, a pasażerowie musieli korzystać z taxi, lub najczęściej iść piechotą ciągnąc walizki co najmniej kilometr do najbliższej "cywilizacji", albo czekać pod wiatą przystanku na lokalne busy" - wyjaśnia. "Z mojej strony proponuję rozważyć możliwość wykorzystania i wskrzeszenia dworca kolejowego w Chabówce, gdzie stoi mało używana infrastruktura, poczekalnia, jest bezpieczny plac na przystanek dalekobieżny, jest komunikacja kolejowa i busy do Rabki, oraz zjazdy i wyjazdy na zakopiankę w odległości 300 m, a może koszt nie będzie większy od budowy zatok przy odległej Możdżeniówce" - napisał Tadeusz Gałka z Rabki-Zdroju.

Oprac. (mr)