• Wtorek, 4 sierpnia 2020
  • Imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Informacje

Biała Sobota w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju

Data: 5 grudnia 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1554

W Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju odbyła się Biała Sobota. W jej ramach prowadzone były bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, a kierownictwo lecznicy poinformowało o zakupionym sprzęcie i planach rozwoju.

Pacjenci mogli skorzystać z porad trzech lekarzy chirurgów, dermatologa i pracowni mammografii. Wykonano 41 mammografii, 40 konsultacji dermatologicznych oraz 51 konsultacji chirurgicznych, w tym 15 USG piersi i 12 USG żył kończyn dolnych. Dzięki Białej Sobocie skierowano do leczenia operacyjnego w szpitalu w Rabce-Zdroju pięć osób oraz rozpoczęto jedną diagnostykę onkologiczną.

Podczas spotkania z burmistrzem Leszkiem Świdrem i radnymi miejskimi z przewodniczącym Józefem Skowronem na czele, dyrektor ds. medycznych dr Wojciech Pirowski oraz ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej dr Jacek Lizoń omówili plany rozwoju szpitala i Oddziału Chirurgii. Dr Lizoń z dr Tomaszem Mierzwińskim zaprezentowali na bloku operacyjnym możliwości nowego laparoskopu oraz nową salę intensywnej opieki medycznej. Szpital w dalszym ciągu będzie rozwijał bazę sprzętową i kadrową poszerzając możliwości diagnostyczne w szpitalu i poradniach.

- Bardzo dziękuję wszystkim lekarzom, pracownikom zaangażowanym w organizację Białej Soboty za jej przeprowadzenie. Obiecujemy, że to nie koniec - zapewnia Witold Latusek, prezes Zarządu Spółki Szpital Miejski w Rabce-Zdroju.

Oprac. (mr)