• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

Wierchy rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej

Data: 12 stycznia 2020, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1702

RABKA-ZDRÓJ: Od spotkania integracyjnego, z udziałem zarządu klubu, piłkarzy, działaczy i sponsorów, klub Wierchy Rabka-Zdrój rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Wspólne, towarzyskie spotkanie, było okazją do rozmów o planach i celach na ten sezon.

14 stycznia zawodnicy Wierchów rozpoczynają treningi, a rozgrywki ruszą w marcu. Klub na czele którego stoi Dariusz Kondys czekają duże zmiany i wyzwania. Rundę wiosenną rabczanie rozgrywać będą poza Rabką - na stadionie w Nowym Targu. Niebawem ma bowiem ruszyć długo oczekiwana przebudowa stadionu miejskiego, więc na jakiś czas obiekt przy ul. Jana Pawła II będzie nieczynny.

Zespołem dowodzić będzie nowy trener. Marcin Zubek, który prowadził Wierchy Rabka-Zdrój w jesiennych rozgrywkach IV ligi, w grudniu odszedł z klubu i objął funkcję pierwszego trenera w III-ligowym NKP Nowy Targ. Zastąpił go Sebastian Świerzbiński, który będzie grającym trenerem.

Rundę jesienną Wierchy zakończyły na 9 miejscu. Celem na ten sezon jest utrzymanie w IV lidzie, dobra gra i pokazanie się z jak najlepszej strony. Prezes Kondys nie ukrywa jednak, że klub chce jednak budować drużynę, która będzie mierzyć w awans do III ligi, a potem, kto wie. Stadion, po modernizacji, będzie przystosowany do rozgrywek II-ligowych. Dlatego jeszcze w styczniu klub planuje poinformować o zmianach, jakie nastąpią, a których fundamentem będzie pojawienie się nowego sponsora.

(mr)