• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

W stacji Kasina Ski uroczyście otwarto sezon narciarski w Małopolsce

Data: 13 stycznia 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 873

W tym roku województwo małopolskie wraz z Małopolską Organizacja Turystyczną zaprosiło wszystkich narciarzy do Kasiny Wielkiej w powiecie limanowskim, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk, najbardziej utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej.

- Zgodnie z coroczną tradycją gościliśmy wszystkich miłośników białego szaleństwa w jednej z małopolskiej stacji, by uroczyście rozpocząć sezon narciarski i jednocześnie zimowe ferie dla części województw w Polsce. Cieszę się z szybkiego tempa rozwoju infrastruktury sportowej i bazy noclegowo-wypoczynkowej w naszym regionie - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Kasina Ski oferuje jazdę na trasach zjazdowych o łącznej długości prawie 2700 metrów, a dla stawiających pierwsze kroki na nartach przygotowano specjalnie oślą łączkę wraz ze 100- metrowym wyciągiem taśmowym. Przed stokiem szkoleniowym, położonym na dolnej stacji do wspólnej zabawy zaproszono najmłodszych. Inspektor Wawelek i Pingwinek promowali aktywny wypoczynek i odpowiednie zachowania narciarzy na stoku.

W 58 małopolskich stacjach narciarskich do dyspozycji jest 211 kolei i wyciągów.

- Skipassy ułatwiają korzystanie z wielu ośrodków narciarskich z doskonale przygotowanymi i zróżnicowane trasami zjazdowymi. Nie brakuje malowniczych tras biegowych oraz licznych basenów termalnych, lodowisk, snowparków i licencjonowanych szkół narciarskich ze świetnymi instruktorami - zachęcał wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego