• Czwartek, 1 października 2020
  • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

Informacje

Nowe przystanki i wiadukt nad dwupasmówką w Chabówce - miasto zleca projekt

Data: 13 lutego 2020, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1972

Projekt budowy dwóch nowych przystanków przy dwupasmówce w Chabówce i kładki dla pieszych nad zakopianką nabiera realnych kształtów. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zamierza zlecić firmie projektowej opracowanie dokumentacji na realizację tej inwestycji. Ogłoszono właśnie postępowanie na wybór wykonawcy.

To wynik porozumienia, jakie władze uzdrowiska zawarły w grudniu ub. r. z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Po otwarciu odcinka S7 na trasie Chabówka - Skomielna Biała, mieszkańcy Rabki-Zdroju, Chabówki, czy nawet pobliskiej Raby Wyżnej stracili popularny przystanek na wiadukcie w Chabówce, z której dojeżdżali do pracy czy na studia w Krakowie. Wprawdzie nadal funkcjonował przystanek na Zaborni, przy starej zakopiance, ale przewoźnicy go omijali - większość nie chce tracić czasu i zjeżdżać z S7 na starą drogę. Rabka-Zdrój stanęła przed problemem wykluczenia komunikacyjnego. Otwarcie S7 paradoksalnie utrudniło mieszkańcom wygodny dojazd do Krakowa.

Dlatego władze uzdrowiska porozumiały się w sprawie budowy nowych przystanków i kładki dla pieszych na wysokości osiedla Możdżeniówka w Chabówce. Miasto ma zająć się przygotowaniem dokumentacji projektowej na lokalizację zatok, a GDDKiA zobowiązała się do wystąpienia do centrali GDDKiA o wprowadzenie zadania do planu finansowego na rok 2020.

(mr)