• Czwartek, 1 października 2020
  • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

Informacje

Przewodniczący: Mamy wysyp bubli

Data: 13 lutego 2020, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1585

MSZANA DOLNA: Przewodniczący Rady Miasta Janusz Matoga krytykuje służby burmistrz Anny Pękały. Na ostatniej sesji wytknął, że już siedem razy w tej kadencji nadzór prawny wojewody uchylał uchwały przygotowane przez mszański magistrat. - Mamy wysyp bubli - stwierdził.

- Mam pytanie, z czego to wynika, przecież mamy pracowników w urzędzie, mam nadzieję, ze doświadczony, którzy są do tego przypisani. Przygotowują oni uchwały, które są przeglądane przez panią burmistrz, sekretarza, prawnika, podejmuje je na sesji, po czym okazuje się, że są to uchwały niezgodne z prawem, które są uchylane przez nadzór prawny i trzeba je poprawiać - mówił Janusz Matoga. - Mamy prośbę, żeby te uchwały były przygotowane jak najlepiej, z dbałością - zaapelował dodając, że nastąpił "wysyp bubli".

- Czasami te zapisy nie są niezgodne z prawem. One są po prostu trochę inaczej interpretowane przez naszych prawników, a inaczej przez prawników urzędu wojewódzkiego czy RIO. Moglibyśmy wchodzić w spory, ale te spory by nas później troszeczkę kosztowały, więc czasami dla spokoju przyjmujemy ich interpretację - tłumaczyła Anna Pękała.

- Mamy dwóch prawników, więc mam nadzieję, że mają oni na tyle czasu... - stwierdził przewodniczący, dodając, że czasami warto podjąć spór, bo inaczej co chwilę będą się pojawiały na sesji kolejne uchwały do poprawki.

(mr)