• Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
  • Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Informacje

Seniorzy z całej Polski przyjechali do Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Data: 24 lutego 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1648

Za nami oficjalne otwarcie VII Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski i z zagranicy spotkali się w poniedziałek wieczorem na „Biesiadzie góralskiej” przy muzyce w „Przystani Kabanos” w Spytkowicach, na powitaniu i wieczorku zapoznawczym. Rabka-Zdrój będzie we wtorek areną rywalizacji seniorów.

W oficjalnym otwarciu imprezy wzięli udział m.in. burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, starosta nowotarski Krzysztof Faber, przewodniczący powiatu nowotarskiego Tadeusz Rafacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Michał Skowron, a także prezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Szarawra i przewodniczący komitetu organizacyjnego Senioriady Marek Szarawarski, którzy w imieniu organizatorów oficjalnie powitali wszystkich uczestników tegorocznej Spartakiady.

W tegorocznej edycji zawodów dla seniorów wezmą udział reprezentanci uniwersytetów trzeciego wieku z 35 miejscowości z Polski oraz z Wiednia i Łucka z Ukrainy. W sumie będzie to 481 zawodników i drugie tyle osób towarzyszących. We wtorek dzień współzawodnictwa na Senioriadzie. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w amfiteatrze ceremonią otwarcia, a zakończy o godz. 15.

Oprac. (mr)

Galeria zdjęć