• Środa, 1 kwietnia 2020
  • Imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

Informacje

Narciarskie sukcesy uczniów z Łętowego

Data: 26 marca 2020, Czwartek / Ilość wyświetleń: 450

Podczas krótkiego sezonu zimowego 2020r. wiele sukcesów zanotowały uczennice Szkoły Podstawowej w Łętowem oraz absolwentki tej placówki.

Z obecnych uczennic największy postęp poczyniła Martyna Kuczaj. Po sześciu startach w Pucharze Grupy Azoty, gdzie poprawiała się z każdym biegiem, przyszedł czas na Mistrzostwa Województwa, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej. Zajęła tam bardzo wysokie, 6. miejsce, na ok. 30 startujących. To samo miejsce wywalczyła podczas zawodów Ligi Wojewódzkiej w Ptaszkowej. Zawody te okazały się ostatnimi w sezonie. Wystartowały w nich też Julia Kuczaj i Oliwia Potoniec (14. i 16. miejsca).

Bardzo obiecujący początek sezonu miała Zuzanna Nowak. Podczas pierwszych zawodów w sezonie – w Chochołowie – zajęła 2. miejsce, minimalnie przegrywając z rywalką, która później zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Polski UKS. Wystartowała później jeszcze w 4 zawodach Pucharu Grupy Azoty, zawsze zajmując punktowane miejsce. Kolejną osobą, która zanotowała postęp była Angelika Luźniak. Startując w Ogólnopolskim Pucharze Grupy Azoty za każdym razem poprawiała swoje miejsce. Zawodniczki te mogą odnosić duże sukcesy w sezonie następnym.

Aleksandra Kołodziej, która zaledwie kilka miesięcy temu ukończyła Szkołę Podstawową w Łętowem i ćwiczyła narciarstwo biegowe przez ostatnie trzy lata, została Mistrzynią Polski w biegu techniką klasyczną (w „łyżwie” była czwarta, przegrywając medal o 0,1 sekundy). Zawody rozgrywano tak jak 22 lata temu w Wołosatem, w Bieszczadach, pod Tarnicą. Wówczas wygrała (po raz pierwszy) Justyna Kowalczyk, a druga była Ewelina z Łętowego. W sztafecie 4x3km wystartowały oprócz Oli Patrycja Smoter i Marta Jania (obie z Łętowego, 5. miejsce).

Juniorki – Ewelina Kołodziej, Gabriela Dawiec i Magdalena Murzyn, wychowanki Szkoły Podstawowej w Łętowem, również zdobywały w tym roku medale Mistrzostw Polski – brązowy w sztafecie seniorskiej, srebrny i brązowy w sztafecie juniorskiej; ponadto Ewelina była trzecia w biegu sprinterskim.

Krzysztof Jarosz, fot. www.pzn.pl