• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Strażacy rozwozili żywność potrzebującym (zdjęcia)

Data: 31 marca 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1525

W siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju wydawano dziś paczki żywnościowe dla rodzin, które zostały wytypowane przez rabczański Ośrodek Pomocy Społecznej.

W magazynie pracownicy OPS, PKPS, wspólnie z prezes Urszulą Chrustek, przygotowali paczki, które odebrali i pomogli rozwieźć potrzebującym strażacy z Rabki-Zdroju, Chabówki, Ponic i Rdzawki. Wcześniej mł. bryg. Jacek Fic z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju i dh Jacek Klinowski, prezes Miejsko-Gminnego Zarządu OSP, przeprowadzili rozmowę ze strażakami i poinstruowali ich, jakie maja stosować środki bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią.

Do potrzebujących trafiły następujące produkty żywnościowe: groszek z marchewką, fasola biała, powidła śliwkowe, sok jabłkowy, makaron, ryż biały, mleko, ser, szynka drobiowa, filet z makreli, cukier biały, olej rzepakowy, gołąbki w sosie.

Pomoc dotarła do mieszkańców sołectw w gminie Rabka. Do Rdzawki strażacy zawieźli w sumie paczki do 13 rodzin, z których skorzysta w sumie 40 osób, w Chabówce do 6 rodzin (dla 10 osób), a do Ponic do 17 rodzin (w sumie 40 osób).

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć