• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

Szukali skradzionych przedmiotów, a natrafili na narkotyki

Data: 23 czerwca 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1272

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem w Skawie i zatrzymali mężczyznę, który miał udział w przestępstwie. Przypadkiem na jego posesji znaleźli dużą ilość narkotyków i środków psychoaktywnych.

Rabczańscy policjanci prowadzili czynności w sprawie włamania i kradzieży elektronarzędzi, do którego doszło w Skawie na początku kwietnia. Podczas podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że skradzione łupy znajdują się na jednej z posesji powiatu nowotarskiego. Kilka dni temu podczas przeszukania posesji i zabudowań, policjanci znaleźli i odzyskali skradzione przedmioty. Ponadto natrafili na 41 sadzonek konopi indyjskich rosnących w doniczkach i w gruncie, w różnej fazie wzrostu, ponad 700 gramów substancji psychoaktywnych oraz 47 gramów marihuany. W związku z posiadaniem narkotyków policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Okazało się, że odnalezione przedmioty pochodzące z włamania mężczyzna kupił po okazyjnej cenie.

29-latek tego samego dnia usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz paserstwa. Za popełnione przestępstwa, zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, (mr)