• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

Będzie rezolucja ws. równego traktowania szpitala w Rabce-Zdroju

Data: 23 czerwca 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1625

Na sesji 30 czerwca Rada Miejska zajmie się rezolucją w sprawie równego traktowania Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Jest ona skierowana do Narodowego Funduszu Zdrowia.

W projekcie uchwały jest apel do NFZ o zaprzestanie nierównego traktowania szpitali będący w sieci szpitali i tych, którzy do niej nie należą, w tym rabczańskiego szpitala. Chodzi o obiecane dodatkowe pieniądze w związki z pandemią COVID-19. Pieniądze otrzymają szpitale znajdujące się w tzw. sieci szpitali.

Przypomnijmy, iż w utworzonej przez Małopolski NFZ w 2017 sieci szpitali, znalazły się szpitale szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom dostępu do świadczeń zdrowotnych. Rabki-Zdroju do nich nie zaliczono.

To właśnie szpitale z tzw. sieci mają otrzymać podwyżkę wyceny świadczeń zdrowotnych. W rezolucji czytamy, iż taka polityka wpisuje się w tendencję dyskryminacji szpitali pozasieciowych. Szpital od początku pandemii jest pomijany przy większości form wsparcia, a takie działania pogarszają jego, i tak trudną, sytuację.

(mr)