• Wtorek, 11 sierpnia 2020
  • Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Informacje

Spotkanie z mieszkańcami Rdzawki w sprawie budowy nowej zakopianki

Data: 10 lipca 2020, Piątek / Ilość wyświetleń: 1623

W związku z informacjami o rozpoczęciu budowy nowej zakopianki do Nowego Targu, mieszkańcy Rdzawki, posiadający grunty pod przyszłą inwestycją, mieli wiele pytań i wątpliwości dotyczących szczególnie wykupu terenów pod drogę. O swoich wątpliwościach powiedzieli podczas spotkania w tej sprawie, jakie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju.

Oto relacja:

"W spotkaniu z mieszkańcami Rdzawki, zorganizowanym z inicjatywy burmistrza Leszka Świdra uczestniczyli przedstawiciele GDDKiA Kraków na czele z z-cą dyrektora ds.inwestycji Robertem Jakubiakiem oraz wykonawcy budowy.
Obecni zostali poinformowani na jakim etapie rozwoju jest inwestycja. 25 VI 2020 wojewoda małopolski wydał decyzje ZRiD zezwalająca na jej realizację. W związku z tym nastąpiło przejecie gruntów na Skarb Państwa. Został wyłoniony wykonawca,ukończony projekt budowy ze wszystkimi uzgodnieniami. Następnym krokiem będzie realizacja w terenie.

Zgodnie z przedstawionymi informacjami wszczęto postępowanie w sprawie odszkodowań za grunty oraz jego wysokości. Wyłoniony rzeczoznawca opracuje dla każdej działki operat szacunkowy według obecnych cen rynkowych. Właściciele mają zostać o tym powiadomieni i po rozpatrzeniu ewentualnych uwag ma być wydana decyzja o wypłatach.

Mieszkańcy mieli dużo pytań i wątpliwości, nie wszystkie zostały rozwiane. Szczególna uwagę zwracano na terminy wykonywania prac, wyłonienie rzeczoznawcy, obecność właścicieli przy wycenie, sposób rozliczeń w przypadku spółki a także ewentualnych uszkodzeń lokalnych dróg podczas prac.

Burmistrz Leszek Świder zadeklarował wysłanie pisma do wojewody z podnoszonymi uwagami a także zorganizowanie spotkania wojewody z przedstawicielami mieszkańców.

Trzeba zaznaczyć ze nikt z mieszkańców nie sprzeciwia się budowie,domagają się jednak konsultacji, spotkań z zainteresowanymi stronami, wskazania konkretnych terminów oraz jak najszybszego rozstrzygnięcia postępowania odszkodowawczego".

Źródło: Rdzawka nasza Mała Ojczyzna / Facebook