• Środa, 5 sierpnia 2020
  • Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Informacje

XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka (zdjęcia)

Data: 29 lipca 2020, Środa / Ilość wyświetleń: 517

W starym kościółku Muzeum im. Wł. Orkana odbył się koncert finałowy XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka. Tegoroczny, ostatni już festiwal dedykowany był św. Janowi Pawłowi II w 100-lecie urodzin.

Przed zgromadzoną w Muzeum Orkana publicznością wystąpili: Witold Zalewski – organy; Hanna Zalewska – organy i Igor Sikorski – marimba.

Dyrektorem artystycznym rabczańskiego festiwalu był Witold Zalewski, organista Królewskiej Katedry na Wawelu, a organizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, natomiast partnerem Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Rabce-Zdroju, realizowany od 2004 roku, umożliwił mieszkańcom i turystom uczestnictwo w prestiżowym wydarzeniu muzycznym, a nasze uzdrowisko wykreował i wypromował, w Polsce i na świecie, jako miejsce realizacji koncertów na najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym z udziałem światowej sławy Mistrzów – wirtuozów.

Tegoroczne koncerty kończą ten wyjątkowy projekt, który powstał z inicjatywy maestro dr hab. Witolda Zalewskiego.

Koncert festiwalowe odbywały się w kościele św. Mari Magdaleny, kościele św. Teresy oraz w Muzeum im. Wł. Orkana. Gospodarzom tych szczególnych miejsc organizatorzy składają serdeczne podziękowania za gościnność i życzliwe wsparcie.

- Ufam, że ks. Kamil Kowalczyk, patron Festiwalu od 2014 r. był naszą ostoją w Domu Ojca. W imieniu własnym i dyrektora Witolda Zalewskiego, najpiękniej dziękuję wszystkim Melomanom i Sympatykom Festiwalu, wrażliwym na piękno i bogactwo muzyki wielkich mistrzów. Dziękują za tą wspólną przygodę - podkreśla Joanna Lelek, dyrektor MOK w Rabce-Zdroju.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć