• Sobota, 31 października 2020
  • Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

Informacje

Zgoda buduje (video)

Data: 17 sierpnia 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1316

RABKA-ZDRÓJ: Jeszcze do niedawana wydawało się, że zespoły regionalne z gminy Rabka-Zdrój więcej dzieli niż łączy. Wzajemne pretensje między dorosłymi przelewały się na dzieci i na zespoły. Przykładem była wieloletnia niezdrowa rywalizacja zespołów Majeranki i Robcusie. Świat się jednak zmienia, zmieniają się ludzie i to, co kiedyś dzielił, dziś łączy. Tu przykładem jest współpraca wszystkich regionalnych zespołów z gminy przy akcji #barkachallenge.

W wyniku współpracy zespołów powstała piosenka i teledysk "Za Dar Ojca Świętego". Towarzyszy ona idei uczczenia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Tekst do piosenki napisała dr Dorota Majerczyk, a muzyka to melodia ludowa. Efekt można obejrzeć tutaj:


Wystąpili - zespoły: "Majeranki" z Chabówki pod kierownictwem dr Doroty Majerczyk, "Robcusie" z Rabki-Zdroju pod kierownictwem Anny Ceremugi, "Powicher" z Rdzawki pod kierownictwem Sylwii Wójtowicz, "Prymni" z Ponic pod kierownictwem Anny Skawskiej - Kapłon oraz: Marysia Majerczyk, Marysia Żmuda, Monika Potaczek, Patryk Traczyk, Jan Majerczyk i Adam Czyszczoń.

Kierownik Artystyczny
Dorota Majerczyk

Kierownik Produkcji
Bogusław Nawara

Aranżacja Muzyczna
Piotr Majerczyk

Produkcja i Zdjęcia
GronArt
Skrzydła Wiary

Mix mastering
Stach Mysza

Montaż
Robert Łajka

Oprac. (mr)