• Sobota, 31 października 2020
  • Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

Informacje

Podróżnik z Mszany Dolnej

Data: 28 sierpnia 2020, Piątek / Ilość wyświetleń: 1328

Lista podróży Bartłomieja Zobka z Mszany Dolnej jest imponująca, a jego pasja niezwykła. - Niemal każdą zimę spędzam w ciepłych krajach. Kiedyś to było parę tygodni, teraz nawet od 5 miesięcy. Odwiedziłem prawie 70 krajów. Ostatnio była to Tanzania, Uganda i Rwanda - opowiada.

Bartłomiej prowadzi stronę Kalendarz Przygód (www.kalendarzprzygod.pl), gdzie można znaleźć jego porady, dokąd jechać na wakacje w zależności od wybranego miesiąca. Są tam również jego reportaże.

- W styczniu 2021 stanę na czele wyprawy, której celem będzie wytyczenie i oznakowanie pierwszych szlaków w ugandyjskich górach Kadama (wysokość do 3 tys. m.n.p.m.), wzorem PTTK, dlatego szlaki zostaną nazwane polskimi szlakami. Na szczytach postawimy flagi Polski i Ugandy - opowiada. - W wyprawie wezmą udział również naukowcy, aby opisać tamtejszą faunę i florę. Będziemy spać w hamakach oraz zachęcać miejscowych do promowania etycznej turystyki w ich górach. Ponadto nakręcimy film dokumentalny.

- W górach tych byłem już w tym roku, gdzie spotkałem dzieci samotnie koczujące w jaskiniach, trudniące się zbieraniem narkotyzujących liści czuwalniczki, o czym napisałem reportaż, który można przeczytać na mojej stronie - dodaje. - Lato spędzam w Mszanie Dolnej i ogólnie w Europie, niedawno wróciłem ze Słowacji, lada dzień wyjadę chyba do Rumunii lub Serbii, gdzie będę podróżował, zwiedzał i mieszkał na dziko przez parę tygodni.

Oprac. (mr)

Galeria zdjęć