• Wtorek, 27 października 2020
  • Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Informacje

Koronawirus: bieżące informacje

Data: 9 września 2020, Środa / Ilość wyświetleń: 967

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 68 osób w Małopolsce, również w powiatach nowotarskim, limanowski i myślenickim. Według ostatnich danych, w gminie Rabka-Zdrój mamy obecnie zakażonych 16 osób.

To 43 kobiety i 25 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (17 osób), powiatu nowotarskiego (8 osób), krakowskiego i wadowickiego (po 6 osób), tatrzańskiego, nowosądeckiego, myślenickiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), oświęcimskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa, Nowego Sącza i powiatów: chrzanowskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, suskiego, olkuskiego, miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 194 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 94 kobiety i 100 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (82 osoby), powiatu wadowickiego (27 osób), nowotarskiego (19 osób), krakowskiego (15 osób), oświęcimskiego (12 osób), limanowskiego (10 osób), powiatów tatrzańskiego i bocheńskiego (po 6 osób), olkuskiego i gorlickiego (po 4 osoby), tarnowskiego (3 osoby), dąbrowskiego i miechowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego i chrzanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 5921 ozdrowieńców.

Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o zdublowaniu jednego przypadku we wcześniejszych raportach – raport skorygowano.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8420 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 152.

Źródło: WSSE w Krakowie, (mr)