• Wtorek, 29 września 2020
  • Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Informacje

Rabczańscy lekkoatleci na Mistrzostwach Polski U-20 (zdjęcia)

Data: 14 września 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 427

Na rozgrywanych w Radomiu Mistrzostwach Polski U-20 (11-13.09.2020) zawodnicy MKS Rabka-Zdrój wystartowali ze zmiennym szczęściem. Błysnął Wiktor Antosz w biegu na 2000m z przeszkodami zajmując wysokie 5 miejsce z rekordem życiowym poprawionym aż o 8 sekund (6.08,23).

Wojtek Galik kandydat do medali w skoku w dal i w trójskoku podczas eliminacji doznał urazu, który wykluczył go z dalszego udziału w zawodach (przygotowany był bardzo dobrze - na treningach same życiówki).

W tym samym czasie w Krakowie nasza młodziczka Anna Jajecznica w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w biegu na 2000m zajęła 2 miejsce z czasem 7.21,32 (nowy rekord życiowy). Uzyskany wynik zapewnia jej prawo startu w Mistrzostwach Polski młodzików w Słupsku.

W przyszły weekend nasz skoczek w dal Jakub Kołodziejski U-18 wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży też w Radomiu.

Biorąc pod uwagę wszystkie trudności spowodowane pandemią oraz przeciągającymi się pracami na stadionie awans 4 zawodników w trzech kategoriach wiekowych do Mistrzostw Polski to ogromy sukces klubu. Możliwe to było do osiągnięcia tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenerów oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Materiały prasowe, zdj. Wiesław Perucki

Galeria zdjęć