• Wtorek, 29 września 2020
  • Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Informacje

Współpraca przeciw rakowi piersi

Data: 14 września 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 399

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju i Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki nawiązało współpracę w sprawie udostępniania zabiegów rehabilitacyjnych dla kobiet po leczeniu onkologicznym z powodu raka piersi.

Leczenie raka piersi, to skomplikowany i długotrwały proces obejmujący moment diagnozy, strachu przed chorobą, następnie walki i leczenia onkologicznego. Często zapomina się, że kolejnym równie ważnym etapem pomijanym jest rehabilitacja i fizjoterapia – czas powrotu do pełnej sprawności sprzed choroby.

Stowarzyszenie Amazonki Podhale promuje rehabilitację jako ważny etap powrotu do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej.

Rabczański szpital wszystkie osoby po leczeniu raka piersi, zarówno po zabiegach oszczędzających, jak i amputacjach piersi do kontaktu z Gabinetem Rehabilitacji i Fizjoterapii przy ul. Słonecznej 3 w Rabce-Zdroju. Po ukończeniu zabiegów można także uzyskać refundację NFZ do rękawa uciskowego pomocnego przy wtórnym obrzęku limfatycznym.

Fizjoterapeuci postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania i ustalić plan terapii. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 18 268 57 52.

oprac. r/ SM w Rabce-Zdroju