• Wtorek, 29 września 2020
  • Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Informacje

Szkolna lekcja demokracji

Data: 15 września 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 319

W Szkole Podstawowej im. Antoniny Zachary - Wnękowej w Ponicach odbyły się wybory do władz szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Przy zachowaniu wszystkich demokratycznych procedur, o tytuł przewodniczącego Szkolnej Rady Uczniowskiej walczyło sześcioro uczniów z klas IV - VIII: Wiktor Biernat, Amelia Ponicka, Zuzanna Ponicka, Karolina Surma, Beata Wójtowicz i Krzysztof Zając. Po przeliczeniu głosów przez komisję w składzie: Amelia Zając i Klaudia Antolak stwierdzono, że w wyborach brało udział 80 uprawnionych osób, a największą ilość głosów uzyskała Zuzanna Ponicka, która tym samym została nową przewodniczącą Szkolnej Rady Uczniowskiej. Pełny skład nowych władz Samorządu Uczniowskiego prezentuje się następująco:

przewodnicząca : Zuzanna Ponicka

z-ca przewodniczącej : Karolina Surma

skarbnik: Amelia Ponicka

sekretarz: Beata Wójtowicz

członkowie SzRU Krzysztof Zając

Wiktor Biernat

Niezmiernie nam miło donieść także, że opiekunem szkolnych samorządowców zostaje niezmiennie pani Natalia Rączka. Gratulujemy wszystkim aktorom tego wydarzenia. To była lekcja prawdziwej uczniowskiej demokracji, mogącej być wzorem dla dorosłych, którzy ostatnio mają z nią w naszym kraju duże problemy.

Źródło: szkoła