• Wtorek, 20 października 2020
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Informacje

Spór i ugoda w sprawie przebudowy drogi na Traczykówce

Data: 16 października 2020, Piątek / Ilość wyświetleń: 778

RABKA-ZDRÓJ: Wskutek sprzeciwu części mieszkańców przebudowa jednej z dróg osiedlowych na Traczykówce została wstrzymana. W ostatnim czasie doszło do spotkania i ugodowych rozwiązań. Mieszkańcy czekają teraz, czy projektant naniesie zmiany, o które im chodzi.

Część mieszkańców ulicy domagała się przerwania - rozpoczętych na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju - prac, bo uważała, że są prowadzone niezgodnie z zasadami sztuki. Obawy dotyczyły głównie kąta nachylenia jezdni - obawiali się, że wskutek prac będą mieć źle wyprofilowane zjazdy na posesje. Robity były wykonywane zgodnie z zatwierdzonym projektem, jednak zdaniem mieszkańców, i nie tylko, nie do końca przystawał on do rzeczywistości i spełniał oczekiwania właścicieli przylegającym posesji, szczególnie zlokalizowanych poniżej drogi.

Mieszkańcy złożyli w urzędzie protest i prace wstrzymano. W jego wyniku doszło do spotkania na placu budowy. Właściciele posesji, jak mówią, otrzymali propozycje ugodowych rozwiązań. Czekają teraz aż zostaną one naniesione przez projektanta na projekt i wdrożone w życie.

Burmistrz Leszek Świder mówi, że droga będzie teraz szersza, wygodniejsza i bezpieczniejsza m.in. za sprawą nowego chodnika. - Przy poszerzeniu drogi zmienił się kąt nachylenia wyjazdów. Zaproponowaliśmy, żeby wjazdy na posesje poprowadzić lekko po skosie, dzięki czemu zachowamy dobry kąt - przekonuje burmistrz. - Myślę, że doszliśmy do porozumienia. Projektant ma to nanieś na projekt. Liczymy, że teraz prace będą mogły ruszyć. Robimy przecież mieszkańcom drogę nie po to, żeby im dokuczyć, ale pomóc - dodaje.

(mr)