• Wtorek, 20 października 2020
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Informacje

Policjanci zatrzymali na zakopiance w Naprawie kompletnie pijanego kierowcę

Data: 17 października 2020, Sobota / Ilość wyświetleń: 869

Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierujących kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z drogi. Nie tylko został zmuszony do zatrzymania swojego samochodu, ale też uniemożliwiono mu dalszą jazdę do czasu przyjazdu patrolu policji.

Kierowca seata nie był w stanie jechać swoim pasem ruchu. Zatrzymywał się, to znowu gwałtownie ruszał. Inni kierowcy, podejrzewając, że jest pijany, zadzwonili na policję. W Naprawie jeden z nich, korzystając z okazji, skutecznie zablokował drogę kierowcy seata, natomiast inny wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali podejrzanie zachowującego się kierowcę. Okazał się nim być 52-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, u którego badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierowca pomimo stanu, w jakim się znajdował, zmierzał do Nowego Targu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Źródło: KPP Sucha Beskidzka, oprac. r/