• Środa, 2 grudnia 2020
  • Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

Informacje

Dyrektor szpitala z koronawirusem

Data: 27 października 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 955

Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, w związku z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 przebywa w izolacji domowej.

Poniżej informacja od niego:

"Wykonany u mnie test na koronawirusa dał pozytywny wynik. Ze względu na łagodny przebieg choroby przebywam w izolacji domowej, oczywiście pod nadzorem Sanepidu, tak aby nie narażać innych osób (...).

W Dziale Administracyjnym nowotarskiego szpitala obowiązują wszelkie możliwe środki ostrożności. Wszyscy chodzimy w maseczkach, dezynfekujemy regularnie ręce i zachowujemy społeczny dystans. Odprawa z ordynatorami odbywa się na dużej sali konferencyjnej, gdzie udaje się zachować znacznie większą odległość niż wymagane dwa metry. Mamy ze sobą jedynie niezbędny kontakt, dzięki czemu obniżamy ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV-2 do minimum.

Pragnę zaznaczyć, że Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu boryka się z problemami kadrowymi wynikającymi z dużej zachorowalności personelu, natomiast opieka nad pacjentami, i ich terapia, są realizowane dzięki wspaniałej postawie lekarzy, pielęgniarek i wszystkich innych pracowników szpitala. Ja pozostaję do dyspozycji zdalnie, a całą resztę obowiązków przejęli moi współpracownicy.

Solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy w tych dniach walczą z zarażeniem koronawirusem życząc szybkiego powrotu do zdrowia" - Marek Wierzba.

Źródło: PSzS