• Wtorek, 24 listopada 2020
  • Imieniny: Emmy, Flory, Jana

Informacje

Budowa bezpłatnej sieci dostępu do internetu WiFi4EU w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Data: 16 listopada 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 941

W zeszłym roku miasto Mszana Dolna otrzymało grant z UE na budowę sieci WiFi4EU. Jest to ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do internetu na terenie całej wspólnoty. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało 15 000€ na budowę sieci dostępowej. Mszana Dolna zdecydowała o budowie punktów dostępowych WiFi w 9 lokalizacjach.

Urządzenia zewnętrzne pozwalające na korzystanie z dostępu na otwartej przestrzeni zostały zainstalowane w następujących miejscach: Rynek, park, plac targowy, Orlik, plaża miejska, parking przed galerią Tesco, parking i skwer przed galerią Echo, dworzec busów.

W każdym z tych miejsc można korzystać bezpłatnie z internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie).

Aby zalogować się do sieci kliknij ikonę WiFi w telefonie, wybierz sieć „wifi4eu”, a następnie zaloguj się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”.

Sieć w Mszanie Dolne wybudowała firma Energobilans - BudujemyWiFi.pl w oparciu o rozwiązania firmy Cambium Networks. Montażem urządzeń zajmowała się firma WikNet z Rabki.

Zasięg sieci został naniesiony na załączone „mapki”.

Materiały prasowe, oprac. (mr)

Galeria zdjęć