• Wtorek, 9 marca 2021
  • Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Informacje

Skarga do komendanta. Burmistrz Mszany Dolnej i wójtowie: Mamy nadzieję, że to nieporozumienie

Data: 22 stycznia 2021, Piątek / Ilość wyświetleń: 1063

Miasto Mszana Dolna, gmina Mszana Dolna i gmina Niedźwiedź dołożyły się do radiowozu, który miał trafić do mszańskiej komendy i służyć tutejszym policjantom. Nie trafił, a burmistrz i wójtowie chcą od komendanta powiatowego policji w Limanowej wyjaśnień w tej sprawie.

Pismo podpisane przez burmistrz Annę Pękałę oraz wójtów Bolesława Żabę i Rafała Rusnaka trafiło już do komendanta powiatowego.

W 2020 roku samorządy, na terenie których działa Komisariat Policji w Mszanie Dolnej, przekazały solidarnie 37500 zł na zakup nieoznakowanego radiowozu na potrzeby lokalnej policji. Komendant Wiesław Czamara, goszcząc na sesjach rady miasta i rad gmin, przekonywał, że samochód bardzo się przyda tutejszej policji. Radni podjęli więc decyzję o dofinansowaniu zakupu pojazdu, uzyskując zapewnienie, że samochód będzie służył mszańskim policjantom.

"Jakież było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, że samochód zakupiony m.in. z naszych budżetów, nie będzie przekazany na stan KP Mszana Dolna. Komisariat otrzymał inny pojazd, który nie jest pojazdem nowym, a pojazd dofinansowany przez samorządy, które reprezentujemy, pozostał w dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej. Mając na względzie długoletnią dobrą współpracę z policją, mamy nadzieję, że taki stan rzeczy jest chwilowy i stanowi nieporozumienie, które zostanie wyjaśnione i nowo zakupiony samochód zostanie przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej" - napisali w piśmie skierowanym do komendanta powiatowego podinsp. Tomasza Florka.

(mr)